Совети за здравјето | Здравје | 8
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

13 совети како да бидете посреќни
Среќна жена

Поканете ја среќата за таа да биде постојан гостин во вашиот живот. Не седете незаинтересирано додека животот ви поминува пред...

18 совети за брзо намалување на стресот
Жена се ослободува од стрес со слушање музика

Свесни сме дека стресот е голем непријател на здравјето и убавиот изглед, а сепак сите го прифаќаме во животот како нешто нормално...

 
Природни лекови за главоболка
Жена со главоболка

Ох, главоболка! Во денешно време невозможно е да познавате човек кој нема почувствувано главоболка. Всушност, сигурно секој ден...

 
Јаболкото – чувар на вашето здравје
Јаболка

Јаболкото можеби ја нарушило хармонијата во рајската градина, но каснувањето на вкусно јаболко не е никаков грев и може да влијае...

 
Јавни места на кои тајно царуваат бактерии
Бактерии

Иако не можеме да ги видиме со голо око, бактериите се насекаде околу нас и сме постојано во контакт со нив. Доволно е да го допрете...

 
12 совети за да го зачувате здравјето на очите
Око

Очите се најчувствителниот дел од нашето тело. Тие ни овозможуваат да го видиме светот околу нас, а и да ги искажеме нашите...

 
Храна за подобро расположение и повеќе енергија
Банани

Сакате да имате енергија цел ден и да правите сè со насмевка на лицето без нервоза и лутина? Внимавајте на исхраната и ќе дојдете...

 
Моќното дејство на водата врз нашето здравје
Жена што пие вода

Водата е неопходна за живот. Луѓето можат многу подолго да преживеат без храна отколку без вода. Единственото нешто кое...

 
Митови и факти за спиењето
Жена што спие

Поминуваме третина од нашиот живот во спиење, па нормално е нашиот интерес кон овој природен процес да биде голем. Научниците...

 
Совети за правилно седење и работење на компјутер
Жена пред компјутер

Живееме во дигитална ера и поминуваме сè повеќе и повеќе време во седечка положба пред компјутер. Голем дел од луѓето...

   
Страница 8 од 13

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3319 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?