Совети за здравјето | Здравје | 7
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

Мачнина при патување
Жена која чувствува мачнина

Летото е сезоната на патувањата. Но, додека повеќето луѓе уживаат во самото патување, многумина се соочуваат со мачнина...

ВОДИЧ: Како полесно да ги поднесете жешките летни денови?
Среќна жена во лето

Летото пристигна со полна сила и тропските температури започнуваат да влијаат на нашето секојдневие. Колку и да го сакаме летото...

 
Како да ја подобрите дигестијата на храната?
Жена и овошје

Првиот чекор во грижата за здравјето на дигестивниот систем е отстранувањето на причинителите на проблемите поврзани со него...

 
Лекување и превенирање на уринарни инфекции
Брусница против уринарна инфекција

Уринарните инфекции се непријатна и болна појава која многу почесто ги засега жените. Се смета дека секоја петта жена се соочува со...

 
12 мали нешта кои ќе ви донесат поубав ден
Среќна жена

Животот е убав ако си го направите таков. Навистина, понекогаш светот не е убаво место за живеење, но тоа не треба да ни биде изговор да...

 
12 мали брзи совети за подобро здравје
Девојка со цвеќиња

Често не е потребно многу време за да направите нешто што ќе ви донесе подобро емотивно, психичко или физичко здравје...

 
Храната во улога на лек
Чај од камилица

Природното си е природно. Понекогаш сè што треба да направите за да ја излекувате главоболката, да го намалите...

 
13 мали дилеми: Што е подобро за здравјето?
Доматен сос

Малите одлуки кои секојдневно ги донесуваме имаат големо влијание врз нашето здравје. Понекогаш правилниот избор е очигледен, но...

 
Моќта на музиката
Жена што слуша музика

Без разлика дали ги обожавате генијалните мелодии на Моцарт, реге звуците на Боб Марли или R&B музиката на Ријана, слушајќи ги...

 
Како да останете будни кога сте уморни?
Будна жена

Секој се има најдено во ситуација да не може да ги држи очите отворени, а да е принуден да го прави тоа. Воопшто не е лесно...

   
Страница 7 од 13

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3311 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?