Совети за здравјето | Здравје | 7
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

Невробик – вежби за мозокот
Жена прави вежби за мозокот

Ви се случило ли да сретнете одредена личност, но да не можете да се сетите на нејзиното име, или додека раскажувате...

8 моќни комбинации на храна за подобро здравје
Жена и комбинации на храна

Правилното комбинирање на одредени производи претставува моќна заштита од многу болести, а и ќе го подобри вашиот изглед...

 
Убод од комарец – како да го ублажите иритирачкото чешање?
Убод од комарец

Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од убод од комарец...

 
Домашни лекови за изгореници од сонце
Жена со изгореници од сонце

Многу е едноставно додека сте на плажа да заборавите да го обновите заштитниот слој крем по излегувањето од водата или...

 
Мачнина при патување
Жена која чувствува мачнина

Летото е сезоната на патувањата. Но, додека повеќето луѓе уживаат во самото патување, многумина се соочуваат со мачнина...

 
ВОДИЧ: Како полесно да ги поднесете жешките летни денови?
Среќна жена во лето

Летото пристигна со полна сила и тропските температури започнуваат да влијаат на нашето секојдневие. Колку и да го сакаме летото...

 
Како да ја подобрите дигестијата на храната?
Жена и овошје

Првиот чекор во грижата за здравјето на дигестивниот систем е отстранувањето на причинителите на проблемите поврзани со него...

 
Лекување и превенирање на уринарни инфекции
Брусница против уринарна инфекција

Уринарните инфекции се непријатна и болна појава која многу почесто ги засега жените. Се смета дека секоја петта жена се соочува со...

 
12 мали нешта кои ќе ви донесат поубав ден
Среќна жена

Животот е убав ако си го направите таков. Навистина, понекогаш светот не е убаво место за живеење, но тоа не треба да ни биде изговор да...

 
12 мали брзи совети за подобро здравје
Девојка со цвеќиња

Често не е потребно многу време за да направите нешто што ќе ви донесе подобро емотивно, психичко или физичко здравје...

   
Страница 7 од 13

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.