Совети за здравјето | Здравје | 12
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

10 начини како да си ја зголемите енергијата
Жена што спие

Празниците започнуваат за една недела, но забавите и подготовките веќе се дел од нашето секојдневие и малку...

Разоткриени 7 митови за вашето здравје
Жена со торта

Сигурно многупати сте чувствувале грижа на совеста додека вечерате пред спиење или...

 
Домашните миленици – добри за вашето здравје
домашни миленичиња

Домашните миленици носат огромна радост во многу домови. Нивната несебична љубов...

 
7 храни за здраво срце
Храна за здраво срце

Грејпфрутот е богат со антиоксиданси и растителни влакна, кои помагаат во заштитата од...

 
8 совети за подобар сон
Жена што спие

Стресниот начин на живот многу ретко нè остава да му се насладиме на мирниот сон. Најчесто не можеме...

 
Мамурлак – како да си помогнете?
Жена со мамурлак

Ако вчера се забавувате од зајдисонце до изгрејсонце, денес сигурно страдате од мамурлак.

 
Зацврстете ги коските
Лосос за здрави коски

Коските не можат да го апсорбираат калциумот без присуството на витаминот Д. Жените кои консумираат...

 
Јаткасти плодови за срцето
Јаткасти плодови

Консумирањето на јаткасти плодови, како дел од вашата исхрана е добро за здравјето на срцето. Јаткастите...

 
Овошни плодови за хидрирано и здраво тело
Боровинки капинки малинки

Дехидратацијата во лето може да доведе до многу проблеми, а загубата на калиум може да биде опасна. Затоа...

 
7 неочекувани предизвикувачи на главоболка
Главоболка

Ако главоболката е дел од вашето секојдневие, сигурно се обидувате да дознаете што ја предизвикува...

   
Страница 12 од 12

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2385 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?