Совети за здравјето | Здравје | 12
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

10 начини да го намалите ризикот од рак
Пушење

Канцерогените заболувања оправдано предизвикуваат страв кај луѓето поради тоа што за повеќето од нив нема...

Најголеми непријатели на белите здрави заби
Две жени со бели заби

Насмевката го краси лицето. Колку повеќе се насмевнувате, толку повеќе луѓе привлекувате, затоа што...

 
Спиењето и вашето здравје
Жена што спие

Спиењето е неопходно за да останеме живи. Тоа е состојба кога нашето тело се обновува и се полни со енергија.

 
8 храни кои го намалуваат стресот
Портокали

Стресот е насекаде околу нас и колку и да се бориме да се заштитиме, нема човек кој не потпаднал под...

 
Оптимизмот има моќ да лекува
Среќна жена

Дали чашата ја гледате како полуполна или полупразна? Дали верувате дека позитивните мисли...

 
Како да ги контролирате реакциите на вашето тело
Жена што се плаши од инекција

Некои ситуации во животот бараат да се воздржите од искажување на емоции...

 
Зошто плачеме: вистината зад солзите
Жена што плаче

Плачењето е различно доживување за секој човек. Некои луѓе може да се разнежнат и од најмали...

 
Како да се откажете од пушењето?
Жена што кине цигара

Корисни совети кои ќе ви помогнат засекогаш да ги исфрлите цигарите од вашиот живот.

 
10 начини како да си ја зголемите енергијата
Жена што спие

Празниците започнуваат за една недела, но забавите и подготовките веќе се дел од нашето секојдневие и малку...

 
Разоткриени 7 митови за вашето здравје
Жена со торта

Сигурно многупати сте чувствувале грижа на совеста додека вечерате пред спиење или...

   
Страница 12 од 13

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6126 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.