Совети за здравјето | Здравје | 10
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

8 митови и факти за грипот и настинката
Жена која има настинка

Веќе започна сезоната на настинката и грипот. Во текот на есента и зимата често ќе го слушате звукот на кашлање и...

7 начини за моментално намалување на стресот
Среќна жена

Стресот е убиец. Убиец на позитивното расположение, убавиот изглед, либидото и доброто здравје...

 
Како смеењето го подобрува вашето здравје?
Жена што се смее

Да, не е шега. Смеењето влијае позитивно не само на вашето расположение, туку и на вашето здравје...

 
Зајакнете го имунитетот преку исхраната
Зелен чај

Превенцијата е секогаш подобра од било кој лек. За вашиот организам да може да се бори против вирусите и...

 
6 секојдневни навики кои ви предизвикуваат болка во грбот
Жена со исправен грб

Појавата на болки во грбот е една од најчестите поплаки на возрасните луѓе. Причините може да бидат...

 
Тајните симптоми на стресот
Жена под стрес

Современиот начин на живот не поштедува никој од појавата на стрес. Стресот е нормална појава и телото може без...

 
10 совети кои ќе ви помогнат да спиете подобро уште вечерва
Жена што спие

Сигурно и вам ви се случило да лежите долго време и да не можете да заспиете иако сте уморни. Постојат многу...

 
Правилно држење на телото додека стоите
Исправена жена

Правилното држење на телото може да направи да изгледате повисоки, послаби, но најважно од сè – самоуверени...

 
Брзи трикови за подобрување на здравјето
Жена со убаво лице без брчки

Постојат одредени проблеми кои не се сериозна закана за нашето здравје, но ни создаваат непријатности...

 
12 златни правила на сончањето
Жена на плажа

Летото е периодот кога треба најмногу да се грижите за заштита на вашата кожа од безмилосните сончеви зраци...

   
Страница 10 од 13

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3308 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?