Совети за здравјето | Здравје | 10
Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

Победете ги грипот и настинката со помош на исхраната
Настината жена

Најдобриот начин да ги избегнете грипот и настинката е да го зајакнете својот имунитет преку здрава исхрана, вежбање, добар...

Храна за здрави очи
Жена со моркови

Многу често луѓето го земаат видот здраво за готово, па започнуваат да мислат за здравјето на очите дури...

 
Како да бидете среќни?
Среќна жена

Знаете ли како да сте среќни? Или чекате среќата да тропне на вашата врата? Во многу мал дел од случаите среќата...

 
8 најчести грешки при миењето на забите
Миење на заби

Миењето на забите е навика и ретко кој обрнува внимание што точно прави кога ќе ја земе четката во рацете...

 
8 митови и факти за грипот и настинката
Жена која има настинка

Веќе започна сезоната на настинката и грипот. Во текот на есента и зимата често ќе го слушате звукот на кашлање и...

 
7 начини за моментално намалување на стресот
Среќна жена

Стресот е убиец. Убиец на позитивното расположение, убавиот изглед, либидото и доброто здравје...

 
Како смеењето го подобрува вашето здравје?
Жена што се смее

Да, не е шега. Смеењето влијае позитивно не само на вашето расположение, туку и на вашето здравје...

 
Зајакнете го имунитетот преку исхраната
Зелен чај

Превенцијата е секогаш подобра од било кој лек. За вашиот организам да може да се бори против вирусите и...

 
6 секојдневни навики кои ви предизвикуваат болка во грбот
Жена со исправен грб

Појавата на болки во грбот е една од најчестите поплаки на возрасните луѓе. Причините може да бидат...

 
Тајните симптоми на стресот
Жена под стрес

Современиот начин на живот не поштедува никој од појавата на стрес. Стресот е нормална појава и телото може без...

   
Страница 10 од 13

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4157 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.