Почетна » Здравје » Совети за здравјето

Совети за здравјето

8 совети како да го подобрите емоционалното здравје
Емоционално здравје

За едно лице да биде во форма важна е не само физичката туку и психолошката состојба. Човек е комплетно здрав...

Сте се запрашале ли некогаш зошто плачеме?
Плачење

Сите човечки суштества со нормално психофизиолошко функционирање (во рамките на просекот) заплакале...

 
Рехабилитација по мозочен удар
Мозочен удар

Дали знаевте дека според последните статистики од WSO (The World Stroke Organization) околу 12.2 милиони луѓе...

 
Најчести здравствени проблеми во лето и како да се третираат
Следи го сопствениот ритам

Летото е во полн ек. Долгите сончеви денови повикуваат на активности покрај вода, кога сте изложени на сонце...

 
Простување – пат до телесна, емоционална и душевна благосостојба
Простување

Сите сме го почуствувале јадот и горчината по примен збор на омраза, на навреда, на нехумана постапка, или пак...

 
Опсесивно компулсивно растројство – Зошто не треба да се игнорира?
Опсесивно-компулсивно растројство

Неретко се случува да се прашаме дали ја заклучивме вратата? Дали го исклучивме од струја шпоретот...

 
Д-р Марија Костадиновска: Што е емоционален стрес и како да се справиме со него?
Метаболен синдром

Нашето темпо на живот, одредени ситуации од минатото, тековни настани со голем емоционален набој или долготрајна...

 
Мастопексија – хирургија за редукција и подигање на гради
Мастопексија

Прочитајте повеќе за мастопексија, хируршка процедура за намалување на обемот на градите кај жени кои имаат потреба од тоа.

 
Тренерот Даниел Трбогазов го има клучот до доволно витамин Д за „челичен“ имунитет
Даниел Трбогазов

Како вљубеник во природата, можете да го сретнете додека искачува планински врвови, вози велосипед на...

 
Планинарката Ирина Дишовска има идеален предлог за протеински оброк за авантуристи
Ирина Дишовска

Инспиративна авантуристка со нескротлива желба за освојување на нови и нови планински врвови. Неуморна...

   
Страница 1 од 15

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.