Интимно | Здравје | 4
Почетна » Здравје » Интимно

Интимно

Гинеколошки тајни кои треба да ги знаете
Контрацептивни апчиња

Апчињата за контрола на бременоста може да ја намалат желбата за секс. Според експертите, кај многу жени...

Кондиломите - голем проблем
Тажна жена

Кондиломите или гениталните брадавици представуваат мали израстоци, со мазна или релјефна површина.

 
Синдром на полицистични јајници
Полицистични јајници

Синдромот на полицистични јајници е многу честа појава кај жените во репродуктивна возраст и се...

 
Женското либидо
Загрижена жена

Сигурно се прашувате зошто во одредени денови самата помисла на секс ве возбудува, а во други –не.

   
Страница 4 од 4

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 683 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.