Интимно | Здравје | 3
Почетна » Здравје » Интимно

Интимно

7 митови поврзани со менструацијата
Менструација"

Секоја жена којашто не е бремена или во менопауза, минува низ менструален циклус што завршува со...

Кегелови вежби за поголемо сексуално задоволство
Жена што прави Кегелови вежби

Кегеловите вежби се едноставни и можете да ги правите насекаде без да бидете забележани.

 
Ургентна контрацепција – таблети „ден потоа“
Ургентна контрацепција

Денес постојат различни начини за спречување на несакана бременост, но доколку...

 
Табела за следење на менструалниот циклус
Зачнување

Табела за следење на менструалниот циклус преку мерење на базална температура...

 
Како да препознаете кога сте во овулација?
График - овулација

Мерење на базална температура, преглед на цервикалната слуз, положба на грлото на матката.

 
Менструалниот циклус и овулацијата
Жена во овулација

Менструалниот циклус кај секоја жена е различен и зависи од многу фактори како стрес, физичка...

 
Аноргазмија
Тажна жена

Аноргазмијата е термин со кој се означува неспособност за достигнување оргазам и покрај доволна...

 
Предменструален синдром (ПМС)
Жена со болки во стомакот

Предменструалниот синдром е состојба која многу тешко може да се дефинира, затоа што можат да се јават многу...

 
Најчести сексуално преносливи болести
Жена што се срами

Сексуално преносливите болести се голем проблем, кој ниту една жена не посакува да го има. Некои од нив...

 
Болен сексуален однос (диспареунија)
Загрижена жена

Болниот сексуален однос е честа појава кај жените и до 60% од нив го имаат доживеано барем еднаш...

   
Страница 3 од 4

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 684 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.