Интимно | Здравје | 2
Почетна » Здравје » Интимно

Интимно

„Зошто ми доцни?“ Причини за доцнење на менструацијата кога не сте бремени
Загрижена жена

Доцнењето на менструацијата може да предизвика невидена паника или пак незамислива среќа. Жените кои се обидуваат да станат...

Што секоја тинејџерка треба да знае за менструацијата?
Девојка која има менструација

Менструалниот циклус е нормален, природен и многу важен дел од животот на секоја жена во репродуктивна возраст. Првата...

 
Прашај гинеколог на форумот на Фемина!
Консултации со гинеколог

Фемина во соработка со Клиниката за гинекологија и акушерство ќе им овозможи на претставничките на понежниот пол да добијат...

 
13 нешта кои треба да ги знаете за својата вагина и сексуалното здравје
Женско тело

Вагината е оној дел од женското тело кој е опкружен со таинственост, срам и мистерија. Жените отворено зборуваат скоро...

 
12 основни правила за интимна хигиена кај жените
Интимна хигиена

Одржувањето на хигиената во интимната зона е екстремно важно за жените, и тоа не само за да се чувствуваат почисто и посвежо...

 
Болка за време на овулација
Болка при овулација

Кај секоја петта жена редовно се појавува болка за време на овулацијата, а околу половина од жените имаат почувствувано...

 
Најчести проблеми поврзани со менструацијата и нивни решенија
Жена со менструални болки

За најголем дел од жените, менструацијата е најпроблематичниот период од месецот. Проблемите кои...

 
Превенција на вагинални габични инфекции
Тело на здрава жена

Габичните инфекции се честа појава кај жените. Три од четири жени имале габична инфекција во одреден...

 
8 совети за побезбеден секс
Кондом

Експертите предупредуваат дека не постои такво нешто како „безбеден секс“, затоа што секоја сексуална...

 
Анти-ПМС диета
Жена со ПМС

Предменструалниот синдром е голем проблем за многу жени. Промената на нивоата на хормоните во телото...

   
Страница 2 од 4

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 687 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.