Заболувања | Здравје | 6
Почетна » Здравје » Заболувања

Заболувања

Анорексија
Анорексија

Анорексијата е сериозно хронично пореметување во исхраната. Луѓето кои страдаат од анорексија се...

Рак на дојка
Рак на дојка

Во нашата земја секоја година се дијагностицираат повеќе од 750 случаи на рак на дојка, најчесто кај жени кои...

 
Бруксизам – чкрипење со забите
Чкрипење со забите

Бруксизам е состојба на несвесно чкрипење со забите и стегање на вилицата. Тоа може да доведе до главоболка...

 
Дијареја – како да си помогнете?
Жена со болки во стомакот

Дијарејата е непријатна и нè прави да се чувствуваме неудобно, но не е некој голем проблем ако се јавува ретко...

 
7 физички симптоми на депресијата
Жена во депресија

Главоболката е често среќаван симптом кај луѓето кои страдаат од депресија. Доколку претходно сте страдале...

 
 
Страница 6 од 6

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?