Заболувања | Здравје | 5
Почетна » Здравје » Заболувања

Заболувања

Како да се ослободите од мигрената?
Жена со мигрена

Мигрената не е обична главоболка. Таа предизвикува многу силна болка најчесто во пределот на слепоочниците, челото...

Анемија предизвикана од недостаток на железо
Црвени крвни зрнца

Анемија е состојба на недостиг на црвени крвни клетки во крвта. Овој недостиг предизвикува здравствени...

 
Депресијата кај жените
Депресивна жена

Депресијата е многу распространето заболување, особено меѓу жените. Проценето е дека секој петти...

 
Прекумерно потење (хиперхидроза)
Социјална фобија

Потењето е природен процес, чија основна функција е да го лади телото. Повеќето луѓе потат кога се физички...

 
Социјална фобија
Социјална фобија

Повеќето луѓе се нервозни и вознемирени пред или за време на некои социјални настани како интервју...

 
Рак на грлото на матката
Рак на грлото на матката

Ракот на грлото на матката е еден од најчестите видови рак кој ги зафаќа женските полови органи.

 
Свински грип
Вирус на свински грип

Сè за свинскиот грип. Симптоми, ризични групи, распространување, заштита, лекување.

 
Мигрената – многу повеќе од главоболка
Главоболка

Мигрените се хронични главоболки кои предизвикуваат болка што трае од неколку часови до...

 
Аклуофобија – страв од темнината
Уплашена жена

Аклуофобијата е ирационален страв од темнина. Оваа фобија е застапена и кај децата и кај возрасните, но...

 
Цистит
Цистит

Овој иритирачки проблем најчесто се појавува кај жените, а се лекува со помош на антибиотици.

   
Страница 5 од 6

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?