Слободно време | Забава | 4
Почетна » Забава » Слободно време

Слободно време

Маскенбалска еуфорија: Идеи за маски
Маска

Во потрага сте по идеи за првоаприлски маски? Ви предлагаме низа од маски кои ќе ја засилат вашата креативност...

Како од салфети да направите велигденско зајаче?
Салфети-зајаче

Дознајте како да ги виткате салфетите за да изгледаат како зајачиња и да ја разубавите велигденската трпеза.

 
Направете сами: Новогодишни украси за празнична магија во домот
Новогодишни украси

Поканете ја празничната магија и разубавете го домот со интересни украси кои можете да ги изработите сами.

 
Велигденски идеи кои ќе ве инспирираат да го разубавите домот
Велигденски идеи

Во секој дом започнаа подготовките за големиот празник Велигден. За што повесела празнична атмосфера, покрај традиционалното...

 
Време е за маскенбал: Идеи за ефектни маски
Поп арт маска

Први април, Денот на шегата и смеата, е повод за многу забавни активности. На овој ден лажењето е дозволено и проследено со...

 
8 идеи за новогодишно украсување во домот
Новогодишни украси

Не е потребно да трошите мало богатство за да ја пренесете празничната магија во вашиот дом. Разбудете ја креативноста...

 
Страсна седмица – започнаа подготовките за големиот празник Велигден
Црвено велигденско јајце

Православните христијански верници в недела ќе го прослават најголемиот празник Велигден, денот кога Исус Христос ја докажал...

 
Пакетчето од Дедо Мраз за шопингхоличарката
Новогодишна желба

Твоето новогодишно пакетче штотуку пристигна. Побрзо од што очекуваше, нели? Во твоја корист оди фактот дека само една...

 
Десетте желби на шопингхоличарката
Новогодишна желба

Во овој период од годината, редовно ти пишувам од оваа адреса. Знаеш дека најчесто на листата има кукли, фустани за...

 
Велигденско јајце – симбол на големиот празник Велигден
Црвено велигденско јајце

Православните христијани интензивно се подготвуваат за прославување на најрадосниот христијански празник – Велигден...

   
Страница 4 од 5

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1529 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.