Слободно време | Забава | 3
Почетна » Забава » Слободно време

Слободно време

Направете сами: Новогодишни украси за празнична магија во домот
Новогодишни украси

Поканете ја празничната магија и разубавете го домот со интересни украси кои можете да ги изработите сами.

Велигденски идеи кои ќе ве инспирираат да го разубавите домот
Велигденски идеи

Во секој дом започнаа подготовките за големиот празник Велигден. За што повесела празнична атмосфера, покрај традиционалното...

 
Време е за маскенбал: Идеи за ефектни маски
Поп арт маска

Први април, Денот на шегата и смеата, е повод за многу забавни активности. На овој ден лажењето е дозволено и проследено со...

 
8 идеи за новогодишно украсување во домот
Новогодишни украси

Не е потребно да трошите мало богатство за да ја пренесете празничната магија во вашиот дом. Разбудете ја креативноста...

 
Страсна седмица – започнаа подготовките за големиот празник Велигден
Црвено велигденско јајце

Православните христијански верници в недела ќе го прослават најголемиот празник Велигден, денот кога Исус Христос ја докажал...

 
Пакетчето од Дедо Мраз за шопингхоличарката
Новогодишна желба

Твоето новогодишно пакетче штотуку пристигна. Побрзо од што очекуваше, нели? Во твоја корист оди фактот дека само една...

 
Десетте желби на шопингхоличарката
Новогодишна желба

Во овој период од годината, редовно ти пишувам од оваа адреса. Знаеш дека најчесто на листата има кукли, фустани за...

 
Велигденско јајце – симбол на големиот празник Велигден
Црвено велигденско јајце

Православните христијани интензивно се подготвуваат за прославување на најрадосниот христијански празник – Велигден...

 
Топ 10 на Фемина за 2011
Топ 10 на Фемина за 2011

Најчитаните, најсподелуваните и најкоментираните статии и новости на Фемина за 2011г.

 
Топ 10 на Фемина за 2010
Топ 10 на Фемина за 2010

Најчитаните, најсподелуваните и најкоментираните статии и новости на Фемина за 2010г.

   
Страница 3 од 4

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2830 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?