ВИДЕО: Емотивен момент кога медицинска сестра се обединува со ќеркичките со кои беше разделена 9 недели
Почетна » Забава » Видео » ВИДЕО: Емотивен момент кога медицинска сестра се обединува со ќеркичките со кои беше разделена 9 недели

ВИДЕО: Емотивен момент кога медицинска сестра се обединува со ќеркичките со кои беше разделена 9 недели

Медицинските лица носат огромен товар. Покрај тоа што неуморно се грижат за пациентите заразени од коронавирусот, тие се приморани да минуваат недели, па дури и месеци, разделени од своите најблиски.

Медицинска сестра од првите борбени редови се обедини со двете мали ќеркички, откако 9 недели биле разделени. Емотивниот момент на слаткото изненадување беше овековечен со видео.

43-годишната Сузан речиси два месеци живееше надвор од својот дом за да ги заштити девојчињата.

Сузан со ќерките

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9618 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.