Фитнес | Диети и фитнес | 8

Фитнес

8 најдобри јога пози за жени
Жена што вежба јога

Неслучајно сè повеќе луѓе низ светот стануваат приврзаници на јогата. Таа помага за подобрување на физичкото...

8 фитнес грешки кои ги прават жените
Жена со тегови

Ако тренирате редовно во фитнес сала или вежбате дома, а не гледате резултати, не прекинувајте со...

 
Жените и вежбањето со тегови
Жена со тегови

Во секоја програма за вежбање, освен кардио вежби, треба да присуствуваат и вежби со тежина.

 
10 најдобри вежби за дома
Жена што вежба

Физичката активност е најдобриот начин да се постигне посакуваната форма на телото. Но, тоа...

 
Бариери кон вежбањето и како да ги преминете
Жена со убаво тело

Редовната физичка активност придонесува многу не само за нашиот изглед, а и за нашето здравје.

 
Скокање со јаже – забавно слабеење
Јаже за скокање

Скокањето на јаже е интензивна кардио активност, која ќе ви помогне да ги обликувате сите мускули...

 
Тае Бо
Тае Бо

Тае Бо е уникатна комбинација од Тае Квон До, бокс, карате и аеробик, создадена од неверојатниот Били Бленкс.

 
Вовед во пилатес
Пилатес

Пилатес е фитнес систем, создаден од Џозеф Пилатес во почетокот на 20-тите години во Германија. Тој претставува...

 
Што и кога да јадете после вежбање?
Храна за после вежбање

Многу голема заблуда распространета меѓу луѓето е дека не треба да се јаде веднаш после вежбање.

 
5 причини да започнете да трчате
Жена што трча

Многу луѓе започнуваат да трчаат поради најразлични причини. Некои затоа што сакаат да ослабат...

   
Страница 8 од 9

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 688 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.