Фитнес | Диети и фитнес | 7

Фитнес

Зацврстувајте го телото додека гледате телевизија
Жена вежба пред ТВ

Гледањето телевизија не мора да е штетна навика која дебелее, како што редовно слушаме. Можете на едноставен начин да го...

7 вежби кои ги олеснуваат симптомите на ПМС
Вежба против ПМС

Ах, колку е непријатен „оној“ период од месецот. Сите ви одат на нерви, се чувствувате како надуен балон и не можете да се...

 
10 вежби за поцврсто тело и повеќе енергија
Вежба за зацврстување на телото

Вежбањето треба да ве прави среќни и да ве исполнува со енергија. Додека вежбате во телото се ослободуваат ендорфини...

 
Како да се мотивирате да вежбате?
Мотивирана жена која вежба

Мотивацијата е она што треба да ве стане од кревет, да ве однесе до фитнес салата и да ве натера тоа да го правите...

 
Едноминутни кардио вежби кои можете да ги правите дома
Жена што прави кардио вежба

Кардио вежбите се одличен начин да го зачувате вашето срце здраво, но и да ја одржите вашата линија...

 
7 вежби за убави цврсти раце
Вежби за раце

Ако сакате да ги зацврстите бицепсите, трицепсите и рамената и да имате убаво тонирани раце, со кои...

 
5 вежби за зацврстување на стомачните мускули
Вежба за стомачни

Вежбите за стомачни мускули треба да бидат дел од секоја фитнес програма. Но, за да ги обликувате стомачните...

 
10 вежби за цврст задник
Вежба за цврст задник

Секоја жена посакува убаво оформен, цврст и секси задник, точно онаков како на рекламите за производи...

 
10 вежби за убави нозе
Вежба за нозе

Многу жени имаат комплекси поради своите нозе. Ако и вие се двоумите дали да го облечете омиленото кратко фустанче...

 
7 вежби за секси грб
Вежба за грб

Вежбите за зацврстување на мускулите на грбот не треба да се игнорираат од ниту една жена. Убавиот цврст грб...

   
Страница 7 од 9

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 685 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.