Фитнес | Диети и фитнес | 6

Фитнес

Вежби за забрзување на метаболизмот
Вежба за забрзување на метаболизмот

Желбата за цврсто тело со привлечна женствена дефинираност на мускулите е присутна во главата на секоја жена. Ако сакате да ги...

Болка во мускулите по вежбање
Болка во мускулите

На сите ни се има случено: по пасивен период и заседнат начин на живот, амбициозно влегуваме во фитнес сала и трошејќи ја и...

 
6 вежби за потенка и поцврста половина
Вежби за тенка половина

Експертите тврдат дека клучот за обликување на тенка цврста половина е во практикувањето на вежби кои ги зацврстуваат...

 
Вежби кои можете да ги правите додека седите
Жена вежба додека седи

Огромен број луѓе поминуваат добар дел од денот залепени на стол. Таквата неактивност не само што ја уништува убавата фигура на...

 
4 напредни вежби за затегнат стомак
Вежба за затегнат стомак

Тенката половина и цврстиот стомак се клучните елементи на женствената силуета. За жал, тоа е и онаа област од телото...

 
5 вежби за цврсто и фит тело од глава до пети
Вежба за цврсто тело

Вежбањето не треба да ви биде измачување. Физичката активност треба да е доволно разнообразна за да ве мотивира и предизвикува...

 
Станете фит за само 15 минути
Вежба за фит тело

Заборавете на изговорот „Немам време“, наполнете се со волја за тонирање и обликување на телото и станете да направите краток...

 
Вртење на хулахоп – забавно слабеење
Жена врти хулахоп

Вртењето хулахоп не е само детска игра. Зад забавното вртење се крие забавно слабеење. Слично како и скокањето на јаже кое...

 
10 пилатес вежби со топка за цврсто тело
Пилатес вежба со топка

Пилатес топката е ваш добар пријател ако сакате убаво обликувано тело и тенки елегантни мускули, а вежбањето со неа е...

 
7 лесни вежби за секси стомак
Вежба за секси стомак

Здосадено ви е да правите обични стомачни вежби за да го обликувате вашиот стомак? Ви предлагаме неколку едноставни и лесни...

   
Страница 6 од 9

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 683 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.