4 вежби за рамен и цврст стомак од Instagram ѕвездата Кејла Ицинес
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес » 4 вежби за рамен и цврст стомак од Instagram ѕвездата Кејла Ицинес

4 вежби за рамен и цврст стомак од Instagram ѕвездата Кејла Ицинес

Кејла Ицинес е вистинска фитнес ѕвезда на Instagram со повеќе од 4,5 милиони фанови. Славната Австралијка е креаторка на Bikini Body Guides, серии вежби за идеално бикини тело.

Кејла Ицинес Кејла Ицинес

Бидејќи стомакот е една од најпроблематичните зони на женското тело и е пресудна за убавиот изглед на женската силуета, Ицинес предлага четири вежби за рамен и цврст стомак кои истовремено ќе ви го раздвижат целото тело.

15 повторувања

Кејла Ицинес

24 повторувања

Наизменично менувајте ги рацете при спуштањето и подигнувањето.

Кејла Ицинес

20 повторувања

Кејла Ицинес

20 повторувања

Кејла Ицинес

Дополнителни вежби

Кејла Ицинес Кејла Ицинес

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6819 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.