За фановите на Тае Бо: Супер интензивен тренинг со кој квалитетно ќе се препотите
Почетна » Диети и фитнес » Фитнес видеа » За фановите на Тае Бо: Супер интензивен тренинг со кој квалитетно ќе се препотите

За фановите на Тае Бо: Супер интензивен тренинг со кој квалитетно ќе се препотите

Барате одличен кардио тренинг со кој забрзано ќе топите калории и ќе го оформувате телото? Били Бленкс, основачот на Тае Бо, ја има идеалната комбинација од вежби кои ќе ве препотат стопати од глава до пети.

Комбинацијата на движења од таеквондо, бокс, карате и аеробик, ќе ве размрда максимално. Тренингот трае речиси еден час и бара одредено ниво на кондициска подготвеност.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1578 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.