Слабеење | Диети и фитнес | 4

Слабеење

Број на согорени калории според физичката активност
Жена што троши калории возејќи велосипед

Секоја физичка активност бара различен напор и поради тоа едни вежби се поефективни во согорувањето...

7 лесни начини за намалување на калориите во исхраната
Калории

За да ослабите половина килограм, треба да согорите или да го избегнете внесувањето на...

 
Како успешно да ја завршите диетата?
Диета

Дали ви се случило да започнете диета и да се откажете на вториот или третиот ден? Дали и вие сте...

 
Јо-јо ефектот на диетите
Диета

Многупати сме биле сведоци на екстремно брзото слабеење на холивудските ѕвезди и токму тоа е една од...

 
Како да го контролирате апетитот?
Жена и салата

Најголем непријател на убавата фигура е неконтролираниот апетит. За жал, тој многу често се активира...

 
7 храни за рамен стомак
Жена со рамен стомак

Рамниот стомак е огромен предизвик за многу жени. Ако еднаш сте го оставиле вашето стомаче да порасне...

 
Емоционално јадење
Жена што јаде сладолед

Дали секогаш кога имате тежок ден на работа или расправија со партнерот посегнувате по нешто слатко? Дали се...

 
10 трикови за слабеење без диета
Зелен чај

Зелениот чај станува сè попопуларен, особено меѓу луѓето кои сакаат да скинат некое килце. Тој помага во...

 
Калкулатор за дневни потреби на калории
Калкулатор за дневни потреби на калории

Пресметајте ги дневните потреби на калории за вашето слабеење, одржување или зголемување на телесната тежина.

 
Совети и диети за предновогодишно слабеење
Предновогодишно слабеење

Сега, кога Новата година е на прагот, ако имате желба и волја за слабеење најдобро е да се посветите на...

   
Страница 4 од 5

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6267 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.