Слабеење | Диети и фитнес | 3

Слабеење

10 најпопуларни митови за диетите
Жена на диета

Кога станува збор за диетите, секој знае да даде по некој совет и секој сака да слушне нешто ново и интересно. Но, колку од тие...

Како да останете на диета кога јадете во ресторан?
Диета во ресторан

Во текот на целата седмица се храневте здраво, ниту еднаш не го прескокнавте часот по аеробик и веќе се чувствувате полесно, но...

 
8 лесни начини да согорувате над 300 дополнителни калории дневно
Жена што танцува

Слабеењето не треба да биде измачување со строги диети и гладување, иако тоа е изборот на многу жени. Можете да ги симнете...

 
Храна која го намалува апетитот
Жена со голем апетит

Зголемениот апетит без да осетите може да ја уништи вашата витка линија. Тој е виновник за прејадувањето кое е штетно...

 
Како да се ослободите од вишокот на стомакот?
Рамен стомак

Со помош на едноставни промени во исхраната и начинот на живот, можете да се ослободите од вишокот масти и да ја добиете...

 
Како да ја задоволите желбата за грицкање на здрав начин?
Жена со колаче и јаболко

Колку пати во денот ви се случува да направите мала прошетка до кујната со цел да пронајдете нешто за...

 
10 едноминутни трикови за слабеење
Жена што сака да слабее

Повеќето жени во текот на поголемиот дел од својот живот се обидуваат да бидат на диета за слабеење или за...

 
10 начини да го забрзате вашиот метаболизам
Жена со брз метаболизам

Без разлика дали сакате да согорувате дополнителни калории или пак се подготвувате за...

 
Летна храна која ќе ви помогне да слабеете
Лубеница

Летото е идеално годишно време за диета и слабеење. Експертите тврдат дека луѓето кои се на диета во лето...

 
20 невообичаени трикови за слабеење
Слабеење со јаболко

За оние што сакаат повеќе да експериментираат, постојат нестандардни начини за слабеење кои докажано...

   
Страница 3 од 5

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6268 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.