Слабеење | Диети и фитнес | 2

Слабеење

Зошто напорното вежбање не ви ги намалува килограмите?
Жена на вага

Константно сте во движење, пешачите и напорно вежбате, а сепак килограмите не се намалуваат? Стагнирањето на...

Кога е најдобро да јадете и вежбате за да слабеете максимално?
Тајминг диета

Сите го знаеме рецептот за здраво и долготрајно слабеење: балансирана исхрана + физичка активност. Никој не може да негира дека за...

 
6 занимливи и секси факти за калориите
Бакнување

Слабеењето и калориите одат рака под рака. Секој што пробал да слабее се судрил со поимот калории, било...

 
7 помалку познати совети за здраво и трајно слабеење
Жена која слабее

Копнеете за совршена фигура на песочен часовник? Обликувајте го вашето тело со помош на методи, тактики и трикови кои нема...

 
7 интересни трикови за слабеење и намалување на апетитот
Сино колаче

Малите промени во начинот на хранење често се поефективни во борбата со вишокот килограми отколку ригорозните диети...

 
Интересни експертски совети за цврст и рамен стомак
Жена со рамен стомак

Експертите постојано се во потрага по интересни трикови кои луѓето веднаш ќе ги засакаат и прифатат во своето секојдневие...

 
7 најчести женски изговори за занемарување на диетата и вежбањето
Жена се откажува од диетата

Слабеењето и одржувањето на убава фигура се предизвици со кои не секој решава да се соочи. На многумина им е полесно да си...

 
8 мали проверени совети за рамен стомак
Жена со рамен стомак

Преку глава ви е да носите широки блузички за да го сокриете стомакот или цела вечер да го вовлекувате навнатре за да го имате...

 
6 правила за слабеење кои НЕ МОРА да ги почитувате
Жена држи диета

Колку повеќе се ограничувате и колку повеќе правила почитувате, толку повеќе сакате да ги прекршите. Тоа е во човечката...

 
8 сигурни начини да согорувате повеќе масти
Жена согорува масти

Вежбате, внимавате на исхраната и забележувате дека вашето тело започнува да се зацврстува. Но, ве мачи „салцето“ кое од страните...

   
Страница 2 од 5

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6269 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.