Популарни диети | Диети и фитнес | 3
Почетна » Диети и фитнес » Популарни диети

Популарни диети

Диета според крвната група (0)
Крвна група 0

Претставниците на крвната група 0 имаат добар дигестивен систем и полесно ги разложуваат протеините од...

Диета за љубителите на јаглехидрати
Јаглехидрати

Скоро секоја жена се обидува колку што е можно поретко да консумира леб или тестенини со цел да ја зачува својата...

 
Антицелулитна диета
Диета против целулит

Сите копнееме по магична пилула која без напор и за кратко време ќе го отстрани досадниот целулит од нашето...

 
Медитеранска диета
Медитеранска диета

Медитеранската диета не е класична диета, туку начин на исхрана кој главно се базира на препораки за...

 
Аткинсова диета
Аткинсова диета

Оваа ниско-јаглехидратна диета се користи од многу луѓе, кои тврдат дека слабеат брзо и без гладување.

 
Диетата со сурова храна
Диета со сурова храна

Диетата со сурова храна се базира на консумирањето на непреработена и неготвена храна како: свежи зеленчуци...

 
Лимонова диета
Лимонова диета

Лимоните имаат неверојатен ефект врз нашата телесна тежина. Тие ги елиминираат токсините од телото...

 
Тридневна диета
Тридневна диета

Тридневната диета се базира на консумирањето на точно одредени храни, кои ја забрзуваат работата на метаболизмот...

 
Седумдневната диета
Седумдневна диета

Ако правилно се придржувате кон овој режим на исхрана можете да загубите до 7 килограми за 7 дена.

 
Диетата South Beach
Диетата Јужна плажа

Диетата South Beach (Јужна плажа) е режим на исхрана за брзо слабеење и подобрување на здравјето. Оваа диета...

   
Страница 3 од 4

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6162 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.