Популарни диети | Диети и фитнес | 2
Почетна » Диети и фитнес » Популарни диети

Популарни диети

Месечева (лунарна) диета 2012
Месечева диета

Месечевата диета е течна диета. Треба да ја започнете кога Месечината навлегува во определена фаза и...

Медицинска диета
Жена држи медицинска диета

Медицинската диета е нискокалорична диета која стекна голема популарност поради тоа што ветува брзо слабеење за краток...

 
Дуканова диета
Жена држи Дуканова диета

Дукановата диета го освои светот. Благодарение на магичните зборови „Можете да јадете колку што сакате“ и ветувањата за...

 
Диета со грејпфрут
Жена што држи грејпфрут диета

Диетата со грејпфрут е нискокалорична диета, којашто се темели на претпоставката дека грејпфрутот содржи „магична“...

 
Диета „Утринска банана“
Диета со банани

Диетата „Утринска банана“ е едноставна популарна диета која пред три години предизвика недостаток на банани на...

 
Месечева (лунарна) диета
Месечева диета

Месечевата диета е течна диета. Треба да ја започнете кога Месечината навлегува...

 
Диета „5 фактори“
Диета 5 фактори

Една од најпопуларните диети во Холивуд е диетата „5 фактори“. Таа е создадена од личниот тренер Харли...

 
Диета за крвна група АБ
Крвна група АБ

Крвната група АБ е исклучително ретка, само 4-5% од луѓето се претставници на оваа група. Во исто време таа...

 
Диета за крвна група Б
Крвна група Б

Луѓето со крвна група Б можат да јадат многу различни типови храна без никакви проблеми, но ако сакаат да...

 
Диета за крвна група А
Крвна група А

Луѓето со крвна група А најдобро функционираат кога практикуваат вегетаријански начин на исхрана...

   
Страница 2 од 4

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6548 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“