Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

Како да станете занесна заводничка само за него?
Секси жена во црвено

Не треба да го купите најскапиот корсет или комплет долна облека за да изгледате секси и да останете во неговите мисли како неодолива...

9 начини на кои љубовта го подобрува вашето здравје
Љубов

Љубовта е моќно чувство. Таа може да ви донесе бескрајна среќа како да сте на седмо небо, но ако сте повредени од неа или...

 
Како да му го зголемите интересот на првиот состанок?
Маж и жена на прв состанок

Првиот состанок е особено важен, па токму затоа повеќето луѓе чувствуваат голем притисок да се претстават во најдобро светло...

 
Како да познаете дали некој е затрескан во вас?
Затрескан маж

Се сомневате дека некој има романтични чувства кон вас, но сè уште не собрал храброст да ви признае? Постојат знаци кои...

 
Како да си ја зголемите сексуалната самодоверба?
Жена со голема сексуална самодоверба

Не треба да изгледате како од корица на модно списание за да имате високо ниво на самодоверба во спалната. Физичкиот изглед...

 
6 жешки игри за студени денови
Секси пар в кревет

Секси игрите за парови се многу забавни и веднаш ја разгоруваат страста и кај мажите и кај жените. Тие ја зголемуваат сексуалната...

 
4 палави ситуации кои ќе го полудат
Млад пар во кревет

Кога станува збор за сексот, има едно правило кое не треба да го заборавите: никогаш не дозволувајте да ви биде...

 
Митови за женскиот оргазам
Жена што достигнува оргазам

Женскиот оргазам е голема мистерија, па воопшто не е чудно што има толку многу митови поврзани со него. Некои од нив...

 
Митови за избегнувањето на несакана бременост
Забременување

Постојат многу медицински одобрени методи кои претставуваат ефективен начин на контрацепција. Но, постојат и други методи кои...

 
10 нешта што треба да ги знаете за да имате подобар секс
Маж и жена за време на секс

Колку почесто имате секс, толку поголема ќе биде вашата желба за секс; мисионерската поза не е најдобриот пријател на женскиот...

   
Страница 9 од 17

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3462 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.