Љубов и секс | 9
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

9 начини на кои љубовта го подобрува вашето здравје
Љубов

Љубовта е моќно чувство. Таа може да ви донесе бескрајна среќа како да сте на седмо небо, но ако сте повредени од неа или...

Како да му го зголемите интересот на првиот состанок?
Маж и жена на прв состанок

Првиот состанок е особено важен, па токму затоа повеќето луѓе чувствуваат голем притисок да се претстават во најдобро светло...

 
Како да познаете дали некој е затрескан во вас?
Затрескан маж

Се сомневате дека некој има романтични чувства кон вас, но сè уште не собрал храброст да ви признае? Постојат знаци кои...

 
Како да си ја зголемите сексуалната самодоверба?
Жена со голема сексуална самодоверба

Не треба да изгледате како од корица на модно списание за да имате високо ниво на самодоверба во спалната. Физичкиот изглед...

 
6 жешки игри за студени денови
Секси пар в кревет

Секси игрите за парови се многу забавни и веднаш ја разгоруваат страста и кај мажите и кај жените. Тие ја зголемуваат сексуалната...

 
4 палави ситуации кои ќе го полудат
Млад пар во кревет

Кога станува збор за сексот, има едно правило кое не треба да го заборавите: никогаш не дозволувајте да ви биде...

 
Митови за женскиот оргазам
Жена што достигнува оргазам

Женскиот оргазам е голема мистерија, па воопшто не е чудно што има толку многу митови поврзани со него. Некои од нив...

 
Митови за избегнувањето на несакана бременост
Забременување

Постојат многу медицински одобрени методи кои претставуваат ефективен начин на контрацепција. Но, постојат и други методи кои...

 
10 нешта што треба да ги знаете за да имате подобар секс
Маж и жена за време на секс

Колку почесто имате секс, толку поголема ќе биде вашата желба за секс; мисионерската поза не е најдобриот пријател на женскиот...

 
11 најчести грешки на мажите во сексот
Маж и жена кои имаат секс

Понесени од возбудата, мажите често знаат да заборават да ги следат знаците на телото на својата партнерка и...

   
Страница 9 од 17

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6658 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.