Љубов и секс | 8
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

11 причини зошто жените ги посакуваат лошите момци
Лош тип

Повеќето жени барем еднаш во животот налетале на лошо момче, а добар дел од нив не успеале да му одолеат на шармот и подоцна...

Како да комуницирате на јазикот на мажите?
Маж и жена комуницираат

Мислите дека зборувате на ист јазик со вашиот партнер? Помислете повторно. Иако мажите и жените отсекогаш живееле заедно...

 
Како да му раскинете на безболен начин?
Раскинување

Раскинувањето никогаш не е лесно. Без разлика дали е иницирано од вас или од другата страна, раскинувањето најчесто остава...

 
7 идеи како да ја зачувате романтиката во врската
Пар што слави годишнина

Сите посакуваме врска како од романтичните филмови и секој ден да ни биде исполнет со нежности, романтични гестови и топли...

 
10 златни правила за жени со статус сингл
Жена сингл

Сè додека постои светот, мажите ќе се обидуваат да ги разоткријат мистериите на женскиот ум, а жените на машкиот. Многу жени...

 
Во што сè жените се подобри од мажите?
Жени vs мажи

Решивме да собереме на едно место што повеќе информации за работите кои жените ги прават подобро од мажите. Верувале или не...

 
10 знаци дека врската се движи кон својот крај
Разделен пар

Во секоја врска има добри и лоши денови, но во некои врски лошите денови се многу побројни и почести отколку во други...

 
8 работи кои тој не се осмелува да ви ги каже
Таинствен маж

Се разбира, искреноста е многу важна во една врска. Но, во реалноста, и мажите и жените не споделуваат сè со своите...

 
8 митови за неверството
Неверство

Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува...

 
Како да станете занесна заводничка само за него?
Секси жена во црвено

Не треба да го купите најскапиот корсет или комплет долна облека за да изгледате секси и да останете во неговите мисли како неодолива...

   
Страница 8 од 17

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6661 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.