Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

12 знаци дека тој сака да му бидете нешто повеќе од пријателка
Маж и жена – пријатели

Машко-женските пријателства отсекогаш раѓале многу дискусии затоа што можат да се исто толку искрени, силни и неповторливи...

Што мисли тој кога сака да направите ПАУЗА во врската?
Натажен маж

„Мислам дека треба да направиме пауза“ е реченица којашто може да ја фрли во шок и паника секоја девојка и во нејзината...

 
Како да познаете дека бившиот сака да му се вратите?
Жена со својот бивши

Сакате да дознаете дали вашиот бивши ве чува во своето срце и сака да му се вратите? Побарајте ги кај него следниве позитивни...

 
10 секс факти за мажите
Маж и жена пред сексуален однос

Фантазира ли тој за вашата згодна пријателка? Зошто наутро неговиот најдобар пријател е толку возбуден? Може ли да се оствари...

 
10 знаци дека си имате работа со женкар
Женкар

Умешниот Дон Жуан ќе ја употреби својата харизма и однесувањето на вистински џентлмен за да поверувате дека сте единствени за него...

 
7 предупредувачки знаци дека тој НЕ ја преболел бившата
Тажна девојка

Нема ништо интересно во тоа да започнете врска со некој кој ви одговара совршено, кога нешто ви потскажува дека тој не ја...

 
13 сигнали што ви ги испраќа неговото тело
Пар на состанок

Додека лесно можеме да го контролираме она што излегува од нашата уста, тешко можеме да ги контролираме сите движења на...

 
Митови за аналниот секс
Женски задник

Аналниот секс предизвикува многу силни и спротивставени чувства кај жените. Додека едни го сметаат за возбудлив и нормален дел...

 
8 Facebook правила за врските и раскинувањето
Онлајн љубов

Љубовни статуси, изјави на љубов, флертување, караници, раскинување – сето ова можете да го најдете ако прошетате низ...

 
9 брзи секси начини да го заведете вашиот партнер
Жена го заведува партнерот

Флертувањето не е само за луѓето со статус сингл. Навистина, флертот и заведувањето се моќни оружја за освојување на оној што го...

   
Страница 6 од 17

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3462 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.