Љубов и секс | 3
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

10 знаци по кои ќе го препознаете маминото синче
Мамино синче

Маминото синче лесно ќе ве шармира со љубезност, учтивост и почит кон понежниот пол, но речиси е невозможно да се искачите...

11 начини да кажете „Те сакам“ без да кажете ниту збор
Љубов

Сакате да ја покажете љубовта кон вашиот партнер без да ги изговорите љубовните зборови „Та сакам“? Дознајте едноставни...

 
12 скапоцени љубовни лекции
Љубов

Некои врски раѓаат драгоцени спомени, други бесценети лекции. Љубовта ќе ви донесе романтични моменти и еуфорични емоции кои...

 
Баланс меѓу љубовната врска и пријателството
Пријателки

Љубовта има занесна моќ да нè всели во еден розов свет каде сè е совршено, да ни стави широка насмевка на лицето...

 
7 постапки на мажите поради кои се нервираат жените
Машки постапки

Секој маж е приказна за себе и поседува специфичен микс од постапки и навики. Една група од машките постапки се мили...

 
Справете се со лошиот секс во 8 чекори
Лош секс

Без оглед на полот, сите копнеат по сексуален акт исполнет со интензивна возбуда, кој дозволува партнерите целосно да му се...

 
18 знаци дека сте во среќна врска исполнета со љубов
Среќен пар

Градењето на среќна и стабилна врска во која не недостигаат љубов и страст е уметност – сите го посакуваат крајниот резултат...

 
Најчестите сексуални фантазии на мажите
Машки сексуални фантазии

Сексуалните фантазии ги рефлектираат скриените желби и побуди. Тие се место за „бегство„ од сексуалните ограничувања...

 
10 начина на кои Facebook може да ви ја уништи врската
Изнервирана девојка

Фотографии, коментари, лајкови, тагнување, стотици виртуелни пријатели... сигурно ова е дел од вашето секојдневие ако сте...

 
Што открива положбата во која спиете за вашата врска?
Положба на спиење

Сите имаме сопствен стил на спиење и омилена положба во која се чувствуваме најудобно и најрелаксирано во моментите кога...

   
Страница 3 од 17

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6653 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.