Љубов и секс | 16
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

7-те смртни гревови на излегувањето
Маж и жена

Премногу информација. Нормално е на почетокот на врската да сакате колку што е можно подобро да...

7 знаци дека тој изневерува
Неверен маж

Вие може и да не се сомневате, но вашиот партнер многу непријатно да ве „изненади“. За да не се случи тоа...

 
10 грешки на жените во сексот
Секси жена

Бидете активни во потрагата по оргазам. Откријте што ви се допаѓа и научете го вашиот партнер...

 
10 совети да го задржите мажот до себе
Секси пар

Направете да се почувствува како маж. Најдобар начин да го направите тоа е да побарате...

 
Преживејте ја разделбата
Тажна жена

Еве неколку совети, кои ќе ви помогнат да се справите со кризата наречена разделба и да...

 
Дали е „затрескан“ во вас?
Заљубен пар

Мажите се исто толку комплицирани како и жените. Дури и ако сте биле веќе излезени неколку пати...

 
Возбудливи игри за стриптиз
Зарови

За да го зачините вашиот сексуален живот и да ги запалите старите искри, пробајте една...

 
20 интересни љубовни факти
Првиот танц

Мажите кои ги бакнуваат своите сопруги наутро, живеат 5 години подолго, од тие што...

 
10 знаци дека сте го преболеле бившиот
Среќна жена во друштво

Вие навистина сте надвор од депресијата по раскинување ако: веќе не слушате депресивна музика...

 
Секс митови за мажите
Мускулест маж

Мажите секогаш се спремни за секс. Не е точно. Се разбира дека жените се почувствителни, но и мажите...

   
Страница 16 од 17

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.