Љубов и секс | 15
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

Спречете го раскинувањето
Скршено срце

Во некои случаи раскинувањето е неизбежно, но многу често можете да направите многу за да...

Скинат кондом? Што потоа?
Кондоми

Доколку утврдите дека кондомот се скинал, откако партнерот ејакулирал, ризикот од несакана бременост...

 
Како да ја одржите долгогодишната врска
Успешна врска

Бидете спонтани. Заминете заедно на непланирано патување, водете љубов наутро...

 
Секс тајни на мажите
Мускулест маж

Прави споредба меѓу вас и неговата бивша. Најчесто мажите прават споредба за тоа како изгледате...

 
Најчести проблеми во врската и нивно решение
љубовни проблеми

Секоја врска има свои препреки, но за да одржуваме силна и здрава врска, мора да се научиме како да...

 
5 знаци дека бившиот ве посакува
Заљубен маж

Ако вашиот бивш бара начин за да комуницира со вас, тоа значи дека ве цени многу и мисли на вас.

 
Однесете ја вашата „затворена“ врска надвор
Друштво во кафуле

Кога сте во долгогодишна врска, често се случува да заборавите за светот околу вас. Секоја сабота вечер...

 
7 важни причини зошто да имате секс
Секс

Сексот ве прави посреќни, отколку парите. Тој помага и да ја намалите тежината. Ако имате секс...

 
Зошто е бакнувањето толку важно?
Бакнувањето

Бакнувањето е ефективен лек против многу болести. Еве што ќе подобрите кај вашето здравје, ако...

 
Како да флертувате без да изгледате очајно
Флерт

Облекувајте се со стил, а не разголени. Вашиот изглед зборува многу за вашиот карактер.

   
Страница 15 од 17

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.