Љубов и секс | 14
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

Како да знаете дека тој е вистинскиот
Среќен пар

Многу ќе беше лесно ако животот беше филм, во кој главните ликови уште од моментот кога ќе се сретнат знаат дека...

Црвено жешко празнично изненадување
Секси женска

Празниците се идеално време за релаксација и забава. Под влијание на празничната еуфорија...

 
Ерогени зони кај мажите
Секс

За да го зачинете вашиот сексуален живот, возбудете го партнерот со стимулирање на следните ерогени зони...

 
7 знаци дека треба да му раскинете
Раскинување

Раскинувањето не е лесна работа, особено ако сте биле заедно подолго време. Но, некои врски едноставно...

 
Љубомората во врската
Љубомора

Не постои човек кој не ја почувствувал љубомората. Таа може да се појави во секоја врска и во секое...

 
Спасете ја врската по вашата изневера
Изневера

Изневерата е најопасниот убиец на една врска. Таа може многу лесно да направи да исчезне довербата...

 
Зошто жените глумат оргазам?
Секс

Околу 70% од жените барем еднаш во животот успеале да го убедат својот партнер дека доживеале оргазам...

 
Зошто изневеруваат мажите?
Изневера

Спротивно на популарното мислење дека мажите изневеруваат главно заради сексот, дури 92%...

 
Стриптиз само за неговите очи
Стриптиз

Стриптизот е еротски танц со кој жената (или мажот) бавно се соблекува во ритамот на заводлива музика.

 
Успешна врска од растојание
Врска од растојание

Врската од растојание не е секогаш лесна за одржување. Едноставно треба да сакате да успеете.

   
Страница 14 од 17

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.