Љубов и секс | 13
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

7 работи што мажите ги мразат кај жените
Озборување

Мажите ги обожаваат жените и за тоа нема спор. Но, да бидеме реални, како што има работи кои ние...

7 машки навики што жените ги мразат
Маж и жена

Немојте да се лажете дека мажите се помалку комплицирани од жените. Но, ние жените повеќе се...

 
10 убијци на желбата за секс
Пар в кревет

Сексуалниот живот е многу важен за одржувањето на врската или бракот. Интимната блискост на...

 
Романтични подароци за него за Св. Валентин
Срце во женски раце

Заљубените парови на 14-ти февруари ќе ја слават љубовта и романтиката. Ако и вие сте...

 
За или против прославувањето на Св. Валентин?
Рози и вино

Како што се приближува датата 14-ти февруари, сè повеќе се создава еуфорија за денот...

 
10 најдобри афродизијаци
Маж и жена во предигра

Афродизијак е супстанција која што ја предизвикува или стимулира желбата за секс...

 
Уметноста на флертувањето
Маж и жена

Флертувањето е уметност и тоа една од најстарите. Во минатото, убавите жени...

 
Зошто лажат мажите?
Лажење

Нема човек кој не се обидел да ја прикрие, заобиколи или искриви вистината. Некои луѓе лажат повеќе од други...

 
10 совети за возбудлива предигра
Маж и женска во предигра

Вистинското водење на љубов започнува со предигра. Предиграта е креатор на сексуалната енергија...

 
5 погрешни сфаќања на жените за машкото однесување
Љубомора во врската

Предизвикувањето на љубомора е погрешен начин за привлекување на...

   
Страница 13 од 17

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9685 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.