Љубов и секс | 12
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

Желба за секс – мажи vs. жени
Маж и жена

Желбата за секс е мистериозна, особено кај жените. Сте се запрашале ли некогаш зошто желбата за секс на...

7 работи што треба да ги знаете за мажите
Маж и жена

Мажите и жените се многу различни. Токму затоа понекогаш ни е многу тешко да го дешифрираме машкото...

 
Универзални сексуални желби на мажите
Пар пред секс

Сексуалните потреби и желби на мажите навистина кријат одредена мистерија. Сепак, постојат некои работи...

 
Што ги спречува мажите да ви пријдат?
Флерт

Сигурно сте се запрашале што ги спречува мажите да ви пријдат. Дали тоа е нивното преголемо его или пак...

 
Како да го заборавите?
Замислена жена

Разделбата носи тага, болка, горчина, чувство на беспомошност, осаменост. Ако некогаш сте сакале некој...

 
8 најопасни убијци на успешната врска
Несреќен пар

Да имате среќна, успешна, долга врска исполнета со почит, разбирање, љубов и желба за интимност не е...

 
10 совети како да постигнете оргазам
Оргазам

Оргазмот е ослободување на насобраната сексуална тензија и енергија, кое предизвикува неверојатно задоволство.

 
9 најчести лаги на мажите
Лажго

Мажите лажат многу почесто од жените. Понекогаш лажат за да сокријат нешто, а понекогаш за да нè...

 
9 работи што мажите сакаат нивната девојка да ги поседува
Среќен пар

Дали некогаш сте се запрашале што сакаат мажите да поседува нивната девојка? Епа, одговорот на ова прашање...

 
Џентлмените – загрозен вид?
Џентлмен

Секоја жена мечтае да се почувствува како дама – да ѝ ја отворат вратата кога излегува, да ѝ дадат...

   
Страница 12 од 17

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.