Љубов и секс | 11
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

7 грешки што жените ги прават за време на орален секс
Орален секс

Оралниот секс е одличен начин да ја зголемите страста и сексуалната поврзаност со вашиот партнер...

7 типа мажи што треба да ги бојкотирате
Маж - нарцис

Можеби е возбудливо да излегувате со тип којшто секогаш бара авантура и запаѓа во неволји или со тип којшто...

 
7 знаци дека не е затрескан во вас
Момче и девојка

Кога ќе започнете врска со некој кон кого имате силни чувства, лесно е да ги занемарите или пропуштите...

 
Како да му пријдете без да изгледате очајно?
Флерт

Времето кога мажите секогаш го правеа првиот чекор веќе остана во минатото. Денес многу жени ги преземаат...

 
Правила на летната љубовна авантура
Жена со мазни нозе

Има нешто во воздухот во текот на летните месеци што ги тера луѓето повеќе да флертуваат и да експериментираат...

 
10 типа секс што мора да ги пробате
Секс на плажа

Ако имате желба за експериментирање и ако сте подготвени да го зачините вашиот сексуален живот...

 
8 начини на коишто сексот ве разубавува
Убава жена со партнерот

Сексот не само што прави да се чувствуваме убаво, туку помага и за добивање на поубав изглед од глава до пети...

 
10 правила за разговорот на првиот состанок
Жена на прв состанок

Првиот состанок кај многумина создава нервоза, стрес и паника. Но, зошто првиот состанок е толку...

 
Од што се плашат мажите?
Маж

Општо прифатено е дека мажите го претставуваат посилниот пол. Можеби затоа што тие се навикнати...

 
Сексуална возбуда – мажи vs. жени
Маж и жена

Сексуалната возбуда настапува најчесто пред сексуален однос како резултат на физички и психички...

   
Страница 11 од 17

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9684 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.