Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

11 најчести грешки на мажите во сексот
Маж и жена кои имаат секс

Понесени од возбудата, мажите често знаат да заборават да ги следат знаците на телото на својата партнерка и...

Секс прашања кои ги зацрвенуваат образите
Засрамена жена

За да ве поштедиме од непријатните моменти, издвоивме неколку прашања за сексот чии одговори...

 
Секс пози за стимулирање на Г-точката
Секс

Додека научниците успеат да решат дали Г-точката е мит или факт, ние ќе застанеме во иста линија со жените кои...

 
Како да си ја зголемите желбата за секс?
Маж и жена пред секс

Се прашувате каде е вашето либидо и зошто толку ретко посакувате да имате секс? Не сте сами, милиони жени...

 
10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската
Маж и жена во врска

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте...

 
8 совети за поинтензивен оргазам
Пар што има секс

За да доживеете силен оргазам кој ќе го растрепери целото ваше тело од глава до петици, потребно е да се...

 
9 причини зошто сè уште сте сингл
Замислена жена - сингл

Многу жени во одредени периоди од својот живот уживаат да бидат слободни и необврзани. Но, никој не...

 
25 правила на успешната врска
Пар во успешна врска

Во оваа статија нема надолго и нашироко да анализираме кои се тајните на успешната врска, туку кратко и јасно ќе...

 
7-те фази по раскинувањето
Тажна жена по раскинување

„Најжешката љубов има најладен крај“. Сите ќе се согласите за вистинитоста на заклучокот на Сократ, затоа...

 
8 навики што може да ја уништат вашата врска
Маж и несреќна жена

Никој не е совршен, сите правиме грешки. Лошото е кога тие грешки ќе преминат во навика, затоа што тогаш...

   
Страница 10 од 17

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.