Љубов и секс | 10
Почетна » Љубов и секс

Љубов и секс

Секс прашања кои ги зацрвенуваат образите
Засрамена жена

За да ве поштедиме од непријатните моменти, издвоивме неколку прашања за сексот чии одговори...

Секс пози за стимулирање на Г-точката
Секс

Додека научниците успеат да решат дали Г-точката е мит или факт, ние ќе застанеме во иста линија со жените кои...

 
Како да си ја зголемите желбата за секс?
Маж и жена пред секс

Се прашувате каде е вашето либидо и зошто толку ретко посакувате да имате секс? Не сте сами, милиони жени...

 
10 грешки што жените ги прават во почетокот на врската
Маж и жена во врска

Почетокот на секоја врска е исто толку страшен, колку и возбудлив. Ако најдовте човек со којшто сакате да сте...

 
8 совети за поинтензивен оргазам
Пар што има секс

За да доживеете силен оргазам кој ќе го растрепери целото ваше тело од глава до петици, потребно е да се...

 
9 причини зошто сè уште сте сингл
Замислена жена - сингл

Многу жени во одредени периоди од својот живот уживаат да бидат слободни и необврзани. Но, никој не...

 
25 правила на успешната врска
Пар во успешна врска

Во оваа статија нема надолго и нашироко да анализираме кои се тајните на успешната врска, туку кратко и јасно ќе...

 
7-те фази по раскинувањето
Тажна жена по раскинување

„Најжешката љубов има најладен крај“. Сите ќе се согласите за вистинитоста на заклучокот на Сократ, затоа...

 
8 навики што може да ја уништат вашата врска
Маж и несреќна жена

Никој не е совршен, сите правиме грешки. Лошото е кога тие грешки ќе преминат во навика, затоа што тогаш...

 
Со подобро здравје до подобар секс
Маж и жена пред секс

Постојано слушаме и читаме дека за подобар сексуален живот потребно е да имаме жешка предигра, да...

   
Страница 10 од 17

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6651 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.