Почетна » Љубов и секс » Сингл » 10 знаци дека сте го преболеле бившиот

10 знаци дека сте го преболеле бившиот

После толку многу солзи и разговори со пријателките, еден ден ги отворате очите и мислите дека тој веќе не е во вашето срце. Дали навистина е така? Дали можете да продолжите понатаму без болка и тага кога ќе помислите на него?

Вие навистина сте надвор од депресијата по раскинување ако:

Жена што се забавува
Одличен знак дека го преболевте бившиот е ако повторно излегувате, се забавувате и ви се допаѓаат други луѓе.
 1. Веќе не слушате депресивна музика и слаткото не е постојано на вашето мени.
 2. Не разговарате со неговите пријатели само и само да дознаете што прави тој.
 3. Не го споменувате него во секој разговор со пријателките.
 4. Не одите намерно на места каде што мислите дека ќе го сретнете.
 5. Не ги чувате слатките пораки од него во вашиот мобилен.
 6. Не се обидувате да го направите љубоморен, кога знаете дека е во ваша близина.
 7. Започнуваат да ве привлекуваат нови луѓе, излегувате, се забавувате и не мислите постојано на него.
 8. Кога ќе слушнете дека веќе е со некоја друга, не се вознемирувате.
 9. Не го читате хороскопот за неговиот знак.
 10. Кога ќе го сретнете се поздравувате пријателски и не се обидувате да „врзете“ долг разговор.

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
 • 10%
 • 41%
 • 17%
 • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.