Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Трикови за стилизирање на облеката за модерен изглед
трикови

Стилисти и модни ентузијастки на социјалните мрежи постојано споделуваат трикови кои може да...

„Балонесто“ коњско опавче повторно хит кај фризурите: Еве варијации како да го стилизирате
Мелиса Кук

Блогерката Мелиса Кук во видео туторијал покажува четири варијации на „балонесто“ коњско...

 
Цветна мода: Шармантни стајлинзи со пролетни фустанчиња од популарните модни блогерки
Цветни фустани

Погледнете стилски предлози од популарните модни блогерки, кои ќе ве инспирираат да си играте со комбинирањето на вашите цветни фустанчиња.

 
Идеи за пролетен маникир: Колоритни алтернативи на класичниот француски маникир
Маникир

Класичниот француски маникир поседува безвременска привлечност, но може да делува монотоно и здодевно, особено кога...

 
Еднобојното не е здодевно: Монохроматски стајлинзи кои ќе ве освојат
Монохроматски стајлинзи - Алексадра

Монохроматските стајлинзи понекогаш се лесни за склопување, но кога се состојат од комбинирање...

 
Амира ал Тавил – поранешна принцеза, модна икона и активистка за правата на жените од Блискиот Исток
Амира ал Тавил

Амира ал Тавил е поранешна принцеза од Саудиска Арабија и една од најинспиративните фигури од Блискиот Исток...

 
Плетен елек над кошула – моден тренд кој е насекаде
Блогерка

Ги сметавме за старомодни, но сега плетените елеци се едни од најпосакуваните модни парчиња...

 
Удобноста на прво место: Тренерки кои ги освоија модните блогерки
Тренерки

Погледнете модни комбинации со тренерки кои ќе ви послужат како инспирација за урбан изглед.

 
Моден кам-бек: Како да ги комбинирате плисираните здолништа ова лето?
Плисирани здолништа

Инспирирајте се од популарните блогерки како да ги носите плисираните здолништа летово.

 
Стефанија Насеска, Guess, Terziya… Новите колекции од дигиталниот Моден викенд Скопје
Моден Викенд Скопје

Моден викенд Скопје оваа сезона можеби ги прескокна модните писти поради најновите...

   
Страница 4 од 44

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3462 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.