Убавина и мода | 38
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

8 митови за негата на косата
Прекрасна коса

Честото потстрижување ја прави косата погуста. Грешно. Густината на косата не се влијае...

Послаби со помош на облеката
Жена во црно

Темните бои намалуваат килограми. Не купувајте алишта со силни светли бои. Црното покрива сè...

 
Ајлајнерот – основата на секоја шминка
Ајлајнер за убави очи

За класичен изглед користете ајлајнер со нијанси на темно-кафеава, сива или црна боја за оцртување на очниот...

 
Неколку совети за правилно чистење на лицето
Чистење на лицето

Правилното чистење на лицето е важен фактор за одржување на убавината и младоста на вашето лице. Се препорачува ...

 
Митови за целулитот
Жена со целулит

Мит 1. Само луѓето со прекумерна телесна тежина имаат целулит. Вистината: Целулитот е голем непријател...

 
15 интересни факти за косата
Убава коса

Секој човек има околу 100 000 влакна на главата. Косата расте побрзо во лето отколку во зима...

 
Природен SPA третман во домот
Лаванда

Масажа на лицето со авокадо. Оваа масажа ја освежува уморената кожа и ја подобрува циркулацијата.

 
Жешките облоги на лицето – идеални против акни
Облоги на лицето

Сојузник во борбата против акните се жешките облоги на лицето. Тие помагаат порите на лицето да се отворат.

 
Чекорете елегантно и сигурно со високи потпетици
Високи потпетици

Високите потпетици никогаш не излегуваат од мода. Всушност како што поминува времето, висината на модерните...

 
Корективна шминка
Убаво лице

Во многу случаи шминката може да ни биде најдобар сојузник. Таа може да направи чуда кога...

   
Страница 38 од 39

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3311 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?