Убавина и мода | 37
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Зацврстете ги меките нокти
Маникир

Еве неколку совети кои што ќе ви помогнат да ги зацврстите ноктите: Носете ракавици додека миете чинии.

Грижа за кожата според нејзиниот тип
Тип на кожа на лицето

Факт е дека секој се раѓа со различна кожа на лицето. Без разлика дали вашето лице е проблематично или не...

 
Вистинската боја на сенки за вашите очи
Вистинската сенка за очи

Каква боја на сенките за очи треба да изберете зависи како од бојата на вашите очи, така и од тенот.

 
Очилата за сонце за вашето лице
Вистинската сенка за очи

Да имате убави очила за сонце е исто толку важно како да имате убави чевли или чанта. Тие ве прават исто...

 
7 знаци дека ви е потребна нова фризура
На фризер

Избледена боја на косата и небојадисани корени. Со текот на времето бојата паѓа од влакното. Ако пред...

 
10 митови за убавината на кожата
Масажа на лице

Пиењето на два литра вода дневно ја прави кожата убава и здрава. Грешно. Кинезите советуваат дека...

 
Мрсна коса
Мрсна коса

Дали страдате од непријатностите кои ги предизвикува мрсната коса? Имате тенка коса...

 
6 совети за употребата на шминка
Жена што се шминка

Моливот за оцртување на усните не треба да биде многу потемен од карминот. Не користете сенки за очи кои...

 
Пегите - проблем или шарм
Жена со пеги на лицето

Пегите и дамките по кожата се резултат на неправилното распределување на пигментот на кожата. Тие се природна ...

 
Масажа со мед против целулит
Медот за масажа против целулит

Масажата е силно оружје во борбата со целулитот. Во оваа статија ќе ви ги разоткриеме тајните на...

   
Страница 37 од 39

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2128 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?