Убавина и мода | 37
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Медот во домашната козметика
Сад со мед

Медот е продукт кој се употребувал како средство за разубавување уште во времето на Клеопатра...

Најактуелните колекции на Маноло Бланик
Маноло Бланик

Чевлите на Маноло се подобри од сексот и траат подолго - Мадона...

 
Послаби и помлади со помош на фризурата
Убава фризура

Сите знаеме колку фризурата го менува изгледот. Кога таа не е прилагодена на лицето може да има...

 
Модното шоу на Victoria’s Secret 2009/2010
Victoria's Secret

Овогодинешното шоу на Victoria’s Secret ги собра на исто место едни од најубавите жени на светот...

 
Сува коса
Сува коса

Сувата коса е крута, без сјај, лесно се кине, врвовите на влакната брзо расцветуваат и често наликуваат...

 
Есенската колекција на Џими Чу за „H&M“
Џими Чу

Погледнете ја есенската колекција на Џими Чу за „H&M“.

 
Четки за шминка
Основни четки за шминкање

Четките за шминкање се одлична инвестиција и ако ги одржувате правилно ќе траат многу долго време...

 
Тајните на идеалната фризура
Жена со кратка коса

Фризурата треба да биде сообразена со квалитетот на косата, формата и карактеристичните...

 
Ослободете се од темните кругови околу очите
Жена со подочници

Подочниците и темните кругови околу очите, кои што порано или покасно се појавуваат кај секој од нас...

 
Како да го одберете и нанесете руменилото?
Руменило за свеж изглед

За вашето лице да има свеж, здрав и природен изглед, нема ништо подобро од руменилото. Сепак треба да го...

   
Страница 37 од 41

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3752 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.