Убавина и мода | 36
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Четки за шминка
Основни четки за шминкање

Четките за шминкање се одлична инвестиција и ако ги одржувате правилно ќе траат многу долго време...

Тајните на идеалната фризура
Жена со кратка коса

Фризурата треба да биде сообразена со квалитетот на косата, формата и карактеристичните...

 
Ослободете се од темните кругови околу очите
Жена со подочници

Подочниците и темните кругови околу очите, кои што порано или покасно се појавуваат кај секој од нас...

 
Како да го одберете и нанесете руменилото?
Руменило за свеж изглед

За вашето лице да има свеж, здрав и природен изглед, нема ништо подобро од руменилото. Сепак треба да го...

 
10 работи кои никогаш не излегуваат од мода
Класичен мантил

Секоја жена треба да има „мало црно фустанче“ во својата гардероба. Било да треба да се појавите...

 
Антицелулитна масажа
Масажа против целулит

Антицелулитната масажа има цел да ја израмни „портокаловата“ кожа на телото која е проблем...

 
Како до поголем обем на косата?
Коса со обем

Секоја фризура изгледа поубаво ако има доволно обем. За тие што мечтаат за поголем обем на косата...

 
7 совети за домашните маски за лице
Жена со маска на лицето

Маските за лице ѝ придаваат здрав и свеж изглед на кожата. Светски познатите компании нудат безброј маски ...

 
Исправување на косата
Права коса

Дали и вие сте зависни од пресата за коса? Ако одговорот е да, сега ќе ви помогнеме да дознаете дали...

 
Масажа на лицето
Масажа на лицето

Сигурно и вие мечтаете што почесто да го чувствувате на своја кожа волшебното дејство на масажата...

   
Страница 36 од 39

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2130 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?