Убавина и мода | 35
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Очилата за сонце за вашето лице
Вистинската сенка за очи

Да имате убави очила за сонце е исто толку важно како да имате убави чевли или чанта. Тие ве прават исто...

7 знаци дека ви е потребна нова фризура
На фризер

Избледена боја на косата и небојадисани корени. Со текот на времето бојата паѓа од влакното. Ако пред...

 
10 митови за убавината на кожата
Масажа на лице

Пиењето на два литра вода дневно ја прави кожата убава и здрава. Грешно. Кинезите советуваат дека...

 
Мрсна коса
Мрсна коса

Дали страдате од непријатностите кои ги предизвикува мрсната коса? Имате тенка коса...

 
6 совети за употребата на шминка
Жена што се шминка

Моливот за оцртување на усните не треба да биде многу потемен од карминот. Не користете сенки за очи кои...

 
Пегите - проблем или шарм
Жена со пеги на лицето

Пегите и дамките по кожата се резултат на неправилното распределување на пигментот на кожата. Тие се природна ...

 
Масажа со мед против целулит
Медот за масажа против целулит

Масажата е силно оружје во борбата со целулитот. Во оваа статија ќе ви ги разоткриеме тајните на...

 
8 митови за негата на косата
Прекрасна коса

Честото потстрижување ја прави косата погуста. Грешно. Густината на косата не се влијае...

 
Послаби со помош на облеката
Жена во црно

Темните бои намалуваат килограми. Не купувајте алишта со силни светли бои. Црното покрива сè...

 
Ајлајнерот – основата на секоја шминка
Ајлајнер за убави очи

За класичен изглед користете ајлајнер со нијанси на темно-кафеава, сива или црна боја за оцртување на очниот...

   
Страница 35 од 37

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3636 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.