Убавина и мода | 35
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Ајлајнерот – основата на секоја шминка
Ајлајнер за убави очи

За класичен изглед користете ајлајнер со нијанси на темно-кафеава, сива или црна боја за оцртување на очниот...

Неколку совети за правилно чистење на лицето
Чистење на лицето

Правилното чистење на лицето е важен фактор за одржување на убавината и младоста на вашето лице. Се препорачува ...

 
Митови за целулитот
Жена со целулит

Мит 1. Само луѓето со прекумерна телесна тежина имаат целулит. Вистината: Целулитот е голем непријател...

 
15 интересни факти за косата
Убава коса

Секој човек има околу 100 000 влакна на главата. Косата расте побрзо во лето отколку во зима...

 
Природен SPA третман во домот
Лаванда

Масажа на лицето со авокадо. Оваа масажа ја освежува уморената кожа и ја подобрува циркулацијата.

 
Жешките облоги на лицето – идеални против акни
Облоги на лицето

Сојузник во борбата против акните се жешките облоги на лицето. Тие помагаат порите на лицето да се отворат.

 
Чекорете елегантно и сигурно со високи потпетици
Високи потпетици

Високите потпетици никогаш не излегуваат од мода. Всушност како што поминува времето, висината на модерните...

 
Корективна шминка
Убаво лице

Во многу случаи шминката може да ни биде најдобар сојузник. Таа може да направи чуда кога...

 
7 совети за поубави трепки
Убави трепки

Трепките им даваат позаводлив изглед на очите, особено кога се густи и долги. Но, не сите жени се надарени...

 
Убавина од кујната
Лимон и протокал

Лимон за посветла коса. Ако имате руса или светло кафеава коса, лимонот ќе ви помогне да ја направите...

   
Страница 35 од 36

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 25%
  • 47%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 860 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.