Убавина и мода | 34
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Како до меки и заводливи усни?
Меки и мазни усни

Нема ништо попривлечно од женската насмевка. Но, сувите испукани усни можат да го направат смеењето...

Недела на високата мода во Париз
Одри Хепберн

Погледнете ги најдобрите колекции на париската недела на високата мода.

 
Вазелин и паста за заби. 2 продукти – 20 интересни намени
Четка и паста за заби

Вазелинот помага за омекнување на испуканите усни и видливо ги измазнува. Ставете вазелин пред спиење...

 
Бразилска депилација
Интимна депилација

Бразилската депилација значи целосно отстранување на влакненцата во интимната зона, од долниот дел на стомакот...

 
Ексфолијација за нежна и блескава кожа
Убава жена

Ексфолијацијата е тајната за убава кожа. Таа ги отстранува мртвите клетки и ја остава кожата нежна...

 
10-те најфотогенични жени на сите времиња
Одри Хепберн

Погледнете кои се 10-те најфотогенични жени на сите времиња.

 
Последни подготовки за новогодишната ноќ
Маникир

Неколку совети кои ќе ви помогнат во подготовката за најлудата ноќ во годината.

 
Маникир за новогодишната ноќ
Маникир

Новогодишната ноќ е една од оние вечери кога секој сака да изгледа најдобро што може...

 
Модни додатоци за новогодишната ноќ
Модни додатоци

Во големата подготовка за новогодишната забава, модните додатоци можеби се последното нешто што ви паѓа на ум, но тоа не треба...

 
Најдобро облечени жени за 2009 според Вог
Alexa Chung

Погледнете кои се 20-те најдобро облечени жени за 2009 година според Вог.

   
Страница 34 од 39

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2138 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?