Убавина и мода | 34
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Идеалните фармерки за вашето тело
Фармерки

Купувањето на фармерки што на убав начин ја акцентираат женската фигура е голем моден предизвик...

Стриите – непријатели на убавата кожа
Нега против стрии

Стриите не се проблем само за бремените жени. Повеќе од 90% од жените во светот почувствувале на своја кожа...

 
Фризури – пролет/лето 2010
Жена со разиграна фризура

За оваа сезона, професионалните стилисти препорачуваат косата да има многу волумен и да биде...

 
Шминка – трендови за пролет 2010
Убава жена

Новите трендови во шминката можат да се опишат со зборовите романтична, женствена, ултра свежа...

 
Париската недела на модата
Париската недела на модата

На париската недела на модата беа покажани делата на големи дизајнерски имиња, кои ја воодушевија...

 
Веѓите – круната на очите
Оформување на веѓите

Убаво оформените веѓи треба да ублажуваат некои недостатоци и да ја акцентираат убавината...

 
Миланската недела на модата
Миланската недела на модата

Миланската недела на модата беше повод за да бидат покажани пред јавноста колекциите за сезоната...

 
Како визуелно да ги зголемите градите?
Убава жена

Големината на градите е многу чувствителна тема за многу жени. Жените со мали гради особено се преокупираат...

 
Лондонската недела на модата
Њујоршка недела на модата

Марката Burberry веќе 150 години живее во светот на модата и секогаш успева да го зароби вниманието на...

 
Како до убави и стегнати гради?
Убави и стегнати гради

Повеќето жени не се задоволни со изгледот на нивните гради. Или ги сметаат за мали, или пак за големи и недоволно...

   
Страница 34 од 41

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.