Убавина и мода | 33
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Миланската недела на модата
Миланската недела на модата

Миланската недела на модата беше повод за да бидат покажани пред јавноста колекциите за сезоната...

Како визуелно да ги зголемите градите?
Убава жена

Големината на градите е многу чувствителна тема за многу жени. Жените со мали гради особено се преокупираат...

 
Лондонската недела на модата
Њујоршка недела на модата

Марката Burberry веќе 150 години живее во светот на модата и секогаш успева да го зароби вниманието на...

 
Како до убави и стегнати гради?
Убави и стегнати гради

Повеќето жени не се задоволни со изгледот на нивните гради. Или ги сметаат за мали, или пак за големи и недоволно...

 
Њујоршката недела на модата 2010 – втор дел
Њујоршка недела на модата

Погледнете ги колекциите есен/зима 2010 на Ралф Лорен, Келвин Клајн, Џејсон Ву...

 
Модни трендови – пролет 2010
Мода - пролет 2010

За сезоната пролет најактуелни се неутралните и пастелните бои – бледо розова, жолта...

 
Њујоршката недела на модата 2010 – прв дел
Њујоршка недела на модата

Њујоршката недела на модата веќе е во тек. Њујорк е локацијата каде што...

 
Изгледајте и чувствувајте се убаво кога сте голи
Убава жена

Скоро и да не постои жена која што го сака секој дел од своето тело и е апсолутно...

 
Парфемот – невидливиот моден додаток
Жена се прска со парфем

Парфемот отсекогаш бил особено ценет во различните култури во светот. Денес најголем дел од луѓето...

 
15 основни правила за здрава, цврста и сјајна коса
Жена со здрава, цврста и сјајна коса

Негата на косата не се состои само во купување на убав шампон и регенератор...

   
Страница 33 од 39

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2124 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?