Убавина и мода | 32
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

10 најактуелни трендови за сезоната есен/зима 2010-2011
Жена во колекција есен/зима 2010-2011

Иако сè уште во бутиците може да се најде летна облека на попуст, есенската и зимската гардероба полека, но сигурно...

7 брзи трикови за разубавување
Убава жена

За да ја одржувате вашата убавина, навистина е потребно да ѝ посветувате време. Но, понекогаш, кога имате...

 
Истакнете ги очите со заводливи трепки
Жена со убави трепки

Очите се огледало на душата, но и моќно оружје за освојување на посилниот пол. Жените вложуваат...

 
Ревитализирајте ја косата по летниот одмор
Убава коса

По топлите денови поминати под сонцето и во допир со солта и хлорот од водата, косата станува сува, кршлива...

 
Храна против брчки
Жена со убаво лице без брчки

Еден од најголемите стравови на многу жени се брчките. Фините линии на лицето го означуваат крајот на...

 
Како беспрекорно да нанесете кармин?
Кармин

Карминот е еден од најпопуларните сојузници на женската убавина. Со негова помош милиони жени...

 
10 нешта кои треба да ги има во вашата чанта за на плажа
Чанта за на плажа

Пред да се упатите самоуверено кон плажата во вашиот нов костим за капење, треба со вас да понесете...

 
5 едноставни и модерни летни фризури
Летна фризура

Летото е време за забава, но и можност да изгледате модерно и неодоливо со малку труд. Косата го привлекува...

 
Како до секси мазни нозе?
Жена со мазни нозе

Мажите не можат да ги тргнат очите кога во видикот ќе им се појават мазни убаво тонирани нозе. Секоја жена ги...

 
Костими за капење според формата на телото
Костим за капење

Познавањето на последните модни трендови не е доволно за да пронајдете костим за капење во кој ќе...

   
Страница 32 од 41

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3753 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.