Убавина и мода | 31
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

10 нешта кои треба да ги има во вашата чанта за на плажа
Чанта за на плажа

Пред да се упатите самоуверено кон плажата во вашиот нов костим за капење, треба со вас да понесете...

5 едноставни и модерни летни фризури
Летна фризура

Летото е време за забава, но и можност да изгледате модерно и неодоливо со малку труд. Косата го привлекува...

 
Како до секси мазни нозе?
Жена со мазни нозе

Мажите не можат да ги тргнат очите кога во видикот ќе им се појават мазни убаво тонирани нозе. Секоја жена ги...

 
Костими за капење според формата на телото
Костим за капење

Познавањето на последните модни трендови не е доволно за да пронајдете костим за капење во кој ќе...

 
Избелување на забите дома
Бели заби

Убавото лице треба да го краси убава насмевка. Здравите заби треба да ни бидат приоритет, затоа што се важен дел од...

 
Сукњи и фустани според формата на вашето тело
Жена во фустан

За да изгледате привлечно не мора да имате тело на модел. Потребно е добро да ја совладате уметноста...

 
Педикир во домашни услови
Убави стапала, педикир

Вистински негуваната жена никогаш не ги занемарува своите стапала, без разлика дали ѝ се сокриени во...

 
Костими за капење – лето 2010
Жена во модерен костим за капење

Модерни „исечени“ монокини, костими за капење на едно рамо, едноделни костими со длабок V-изрез...

 
7 најчести причини за појавата на целулит
Целулит

Целулитот е вечен непријател на жените. Милиони жени низ светот се соблекуваат пред својот партнер само во...

 
6 домашни пилинзи за совршено мека кожа
Пилинг на кожа

Сега, кога зимската облека е минато и кога новите трендови и топлото време нè канат малку повеќе да се разголиме...

   
Страница 31 од 39

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2131 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?