Убавина и мода | 30
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

ФОТО: Новата колекција на Lanvin за H&M
Lanvin за H&M

Години наназад H&M соработува со познати дизајнери и модни куќи за да создава модерни...

Совети за безбедно користење на шминка
Шминка

Прашината, нечистотиите и бактериите од рацете и околината лесно може да се најдат врз шминките...

 
Нега на кожата во студените денови
Жена која си ја негува кожата

Ниските температури и ветерот влијаат негативно на изгледот на кожата. Заедно со сувиот воздух во затворените...

 
Совети за побезболна и поуспешна депилација
Убави депилирани нозе

Депилацијата е еден од најраспространетите начини за отстранување на непосакуваните влакна од...

 
Исхрана за здрава и сјајна коса
Жена со убава сјајна коса

Убавата коса нè прави посреќни, посамоуверени, а се разбира и поатрактивни. Токму поради тоа, секоја жена...

 
Мејкап трендови – есен/зима 2010-2011
Жена со драматична шминка

Новата сезона носи и нови возбудливи мејкап трендови, кои ќе им дадат простор на обожавателките на шминката...

 
Обувки – есен/зима 2010-2011
Обувки

За да изберете модерни чевли или чизми кои ќе го надополнат и подобрат вашиот стил, потребно е да ги знаете...

 
Топ бои за сезоната есен/зима 2010-2011
Бои есен/зима 2010-2011

Новата сезона не значи само нови трендови кај моделите на облеката, туку и нови трендови кога се работи за боите...

 
10 најактуелни трендови за сезоната есен/зима 2010-2011
Жена во колекција есен/зима 2010-2011

Иако сè уште во бутиците може да се најде летна облека на попуст, есенската и зимската гардероба полека, но сигурно...

 
7 брзи трикови за разубавување
Убава жена

За да ја одржувате вашата убавина, навистина е потребно да ѝ посветувате време. Но, понекогаш, кога имате...

   
Страница 30 од 40

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9729 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.