Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

ФОТО: Ревиите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
TUKA_VNESI_ALT_OPIS_ZA_SLIKATA

Синоќа, започна втората сезона на Скопски моден фестивал. Со свечено отворање и три ревии во трговскиот центар...

ФОТО: Стилот на гостите на првиот ден од Скопскиот моден фестивал
Гостите на Скопски моден фестивал

Покрај редовните посетители, Скопје Сити Мол синоќа беше размрдан од толпа модни ентузијасти...

 
Изедначен тен, младешки сјај и здрав блесок... Како со витамин Ц до беспрекорна кожа?
Garnier

Мечтаете за блескава кожа со изедначен тен, младешки сјај и цврстина? Склучете пакт за разубавување со сè попопуларниот...

 
Есенски комбинации со плисирано здолниште за шик изглед
Есенски комбинации со плисе

Плисираните креации зрачат со доза елеганција и ја разбиваат монотонијата на секој стајлинг...

 
Идеи за есенски маникир во топли нијанси
Есенски маникир

Есента е на прагот. Додека ги прилагодувате плакарите на новите временски услови кои ги носи...

 
Аура нокти: Ова е новиот тренд кај маникирот
Аура нокти

Аура нокти се новиот тренд во светот на маникирот. Оваа година, жените...

 
Разиграност и колорит на ноктите: Идеи за летен маникир
Летен маникир

Неонски нијанси, динамични цветчиња, апстрактни линии, разнобојни геометриски форми... инспирацијата за забавни...

 
Лето 2022: 10 жешки трендови кај костимите за капење
Костими за капење

Дознајте какви костими за капење ќе се носат ова лето и бидете во тренд на вашето летување.

 
Мејкап артистка споделува трикови за шминкање кои вреди да ги знаете
Кејт Талберт

Кејт Талберт верува дека со правилната шминка секоја жена може да се чувствува убаво...

 
Идеи за пролетен маникир кои ќе ги обожавате
маникир

Пролет е, па време е да внесеме малку боја во нашиот изглед, а тоа на суптилен начин...

   
Страница 2 од 44

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.