Убавина и мода | 10
Почетна » Убавина и мода

Убавина и мода

Модни трендови – есен/зима 2013-2014
Трендови есен/зима 2013

Новата модна приказна е динамична, се навраќа во минатото, раскажува за бунтовноста на панкот и гранџот, го истакнува класичниот...

Модни икони: Принцезата Дијана
Принцезата Дијана

Шармот на принцезата Дијана е симбиоза од харизма, хуманост, ранливост, скромност и незаборавна елеганција. Како вистинска...

 
Визуелно ослабете неколку килограми со вистинскиот моден избор
Жена

Модата е магија, а магијата се состои од илузии. Вистинскиот моден избор може инстантно да го подобри целосниот...

 
Туторијали: 12 забавни летни фризури
Фризура

Погледнете фото и видео туторијали за фризури кои ќе ви помогнат да блескате во текот на летото.

 
ФОТО: Жешки костими за капење од модната недела во Мајами 2014
Костими за капење лето 2014

За време на жешките ревии во Мајами беа поставени трендовите кај костимите за капење за сезоната лето 2014. Погледнете...

 
Колоритни идеи за летен маникир
Маникир

Летното сонце ги интензивира боите во природата и нè мами да ги пренесеме колоритните комбинации на ноктите.

 
Париската недела на високата мода – есен/зима 2013-2014
Креација на Диор

Париската недела на високата мода ја собра светската модна елита во градот на светлината. Погледнете какава е замислата за...

 
ВОДИЧ: Подгответе се за на плажа – лето 2013
Девојка подготвена за на плажа

За да можете релаксирано и самоуверено да го започнете својот заслужен летен одмор, не пропуштајте да го погледнете...

 
10 тајни за разубавување на славните дами
Џесика Алба

Многу од светски познатите дами се служат со трикови кои можеме да ги „украдеме“ за да ги збогатиме ритуалите за разубавување...

 
Жешки трендови кај костимите за капење – лето 2013
Костим за капење

Новиот бран костими за капење ја интензивира летната еуфорија. Еклектичкиот спој на класичното и модерното има моќ да...

   
Страница 10 од 35

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 21%
  • 71%
  • 8%
Се испраќа...

(Вкупно: 8873 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.