dm: Трендови за шминка есен/зима 2016
Почетна » Убавина и мода » Шминка » dm: Трендови за шминка есен/зима 2016

dm: Трендови за шминка есен/зима 2016

Нов бран од возбудливи мејкап трендови гарантира освежување на лицето во текот на претстојните месеци. Дозволете ѝ на желбата за експериментирање да се развиори и дајте им шанса на клучните трендови да донесат нов момент во вашата рутина за разубавување.

Во новата dm look кампања, dm ви претставува 4 стилови на шминкање кои ќе бидат IN оваа сезона!

Сите видео туторијали можете да ги погледнете на официјалниот Youtube канал на dm: www.youtube.com/dmmakedonija

dm look: Smokey eyes

dm look

Како дел од вашиот вечерен „party“ стил доволно е да ги нагласите очите на вистинскиот начин и да станете ѕвезда на вечерта. Очите се во центарот на вниманието, додека останатиот дел од шминката е во заден план.

Трикот за постигнување на smokey eyes ефектот се крие во мешањето и сенчењето на различни нијанси на темни бои, со што вашиот поглед ќе добие подлабоки димензии!

Како до го постигнете овој изглед погледнете во видео туторијалот на dm и професионалниот мејкап артист Бојан Вукадинов:

Кои производи ви се потребни за овој изглед погледнете тука:
http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/ubavina/dm-look-po-etni/dm-look-2/

dm look: Nude

dm look

Нежниот Nude look во различни варијации отсекогаш бил присутен на модните писти од Њујорк, преку Лондон, па сѐ до Милано. Се потенцира нежната и суптилна шминка, а во преден план се истакнуваат природните карактеристики на лицето.

И оваа сезона Nude Look-от е еден од најпопуларните стилови на шминкање, бидејќи не постои ништо попопуларно од природно руменило на образите, нежна нијанса на кармин на усните и нагласена сенка, која посебно ја истакнува убавината на очите!

Како до го постигнете овој изглед погледнете во видео туторијалот на dm и професионалниот мејкап артист Бојан Вукадинов:

Кои производи ви се потребни за овој изглед погледнете тука:
http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/ubavina/dm-look-po-etni/dm-look-1/

dm look: Мат усни

dm look

Ништо не може да го истакне вашиот изглед како мат бордо кармин. Мат карминот е Must Have оваа сезона и мора да се најде во чантата на секоја жена. Заблескајте оваа есен со кармини во екстравагандни бои - боровница и црвено вино. Овој стил на шминка е идеален за деловните жени, како и за посебните вечерни пригоди!

Како до го постигнете овој изглед погледнете во видео туторијалот на dm и професионалниот мејкап артист Бојан Вукадинов:

Кои производи ви се потребни за овој изглед погледнете тука:
http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/ubavina/dm-look-po-etni/dm-look-3/

dm look: Омбре усни

dm look

Сега, повеќе од кога било, се обраќа внимание на полни и сензуални усни. Акцентот се поставува на обликот и текстурата на усните, додека бојата на карминот е во втор план. Се поставува остра контура, текстурата може да биде мат или сјајна, а најмногу се нагласува преминот од темни кон светли нијанси. Овој тренд им дава волумен на усните, со што се создава една интересна игра од светла и сенки.

Како до го постигнете овој изглед погледнете во видео туторијалот на dm и професионалниот мејкап артист Бојан Вукадинов:

Кои производи ви се потребни за овој изглед погледнете тука:
http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/ubavina/dm-look-po-etni/dm-look-4/

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.