5 туторијали за шминка од Дадар и dm за модерни дами
Почетна » Убавина и мода » Шминка » 5 туторијали за шминка од Дадар и dm за модерни дами

5 туторијали за шминка од Дадар и dm за модерни дами

Во потрага сте по идеи за атрактивна шминка? Непосредно пред почетокот на гламурозната празнична сезона, македонскиот мејкап артист Александар Дадар и популарниот бренд dm се здружија за да создадат едноставни туторијали за шминкање за различни пригоди.

Независно од тоа дали барате шармантна шминка која би се вклопила во вашиот секојдневен стил или драматичен заводлив изглед на кој никој нема да остане рамнодушен, видеата ќе ви помогнат со леснотија да си ја исполните зацртаната мејкап мисија.

Сите туторијали можете да ги погледнете на Facebook страницата на dm, како и на нивниот YouTube канал.

Дозволете ѝ на празничната еуфорија да ве понесе, одберете dm Look и блеснете со нов неодолив стил!

Style to Go

Шминка

Погледнете што советува Дадар за тренди, а секојдневен изглед кој можете да го постигнете во 10 чекори, за 10 минути.

Со мали трикови шминката може на многу едноставен начин да биде совршена!

„Спремна за 10 минути“

By Aura

Pure Look

Шминка

Се подготвувате за театарска претстава, кино или можеби прв состанок? Не претерувајте со боите. Нежната Nude варијанта на шминка ќе ја истакне вашата природна убавина и ќе направи да изгледате едноставно, но истовремено и елегантно.

Следете ги советите на Дадар и освојувајте, сосема природно!

„Едноставна, а сепак елегантно впечатлива“

By Catrice

Red Carpet

Шминка

Силно изразени очи и благо нагласени усни. Дадар ви ги открива своите трикови како до беспрекорен гламур соодветен и за црвениот тепих.

Сосема одличен избор на шминка за свечени прослави и присуство на гала вечери.

„Заплени ги сите погледи кон себе“

By Max Factor

Party Look

Шминка

Неопходна е добра основа... минерална течна пудра која ќе дозволи кожата да дише. Експериментирајте со боите, но внимателно.

„Спремна за вечерното излегување“

By Maybelline

Dramatic Look

Шминка

Која е тајната на драматичниот изглед? Дадар вели: неколку слоја на кармин, дефинирање на ивиците на усните и сјај за усни во црвена боја кој ќе го нанесеме на средишниот дел.

Погледнете ги советите во целост и оставете силен впечаток онаму каде што е најпотребно!

„Заводлив поглед и неодоливи усни“

By L'Oréal

И тоа не е сѐ! Во текот на ноември и декември можете да го постигнете Вашиот dm Lооk со попуст од 25% на декоративните брендови кои учествуваат во кампањата.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.