ФОТО/ВИДЕО: Идеи за шминка од Швеѓанката Линда Халберг
Почетна » Убавина и мода » Шминка » ФОТО/ВИДЕО: Идеи за шминка од Швеѓанката Линда Халберг

ФОТО/ВИДЕО: Идеи за шминка од Швеѓанката Линда Халберг

Линда Халберг е мејкап артистка од Шведска која го поседува најпопуларниот скандинавски блог за убавина.

Привлечната девојка постојано споделува туторијали и идеи за шминкање. Нејзиното мото е дека шминкањето треба да биде забавно, па таа не се плаши да експериментира со бои и поекстравагантни стилови.

Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка Шминка

ФОТО-Туторијали

Шминка Шминка Шминка Шминка

ВИДЕО-Туторијали

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4740 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.